راهنمای گوشی های موبایل آیفون

راهنمای گوشی های موبایل آیفون
در این بخش، محتوایی راهنما و مرجع برای خرید انواع گوشی های ایفون در اختیار شما قرار داده ایم. موضوعات مختلف از گارانتی و رجیستری گرفتی تا معرفی هر کدام از آنها را کلاملا توضیح داده ایم.

بررسی وضعیت گارانتی اولین مورد در راهنمای گوشی های ایفون

در این مقاله کاربردی قصد داریم یک مرجع به عنوان راهنمای گوشی های ایفون ارائه دهیم، این مرجع می تواند به شما در خرید گوشی آیفون کمک شایانی کند. اولین موردی که در خرید گوشی های تلفن همراه برای خریدار اهمیت زیادی دارد، نوع گارانتی گوشی مورد نظر می باشد. بایستی بدانیم کمپانی اپل به صورت رسمی در کشور ایران هیچ گونه نمایندگی ندارد. ولی با این وجود گوشی های آیفون در کشور ما با گارانتی های متعددی روانه بازار می شوند. اما هیچ کدام از گارانتی های گوشی های آیفون مورد تایید شرکت اپل نیستند.

برخی از این گارانتی ها به دلیل سابقه بسیار خوبی که دارند مورد تایید همگان می باشند، پس حتما بایستی گوشی های آیفون دارای گارانتی معتبر را خریداری نمود. یک گارانتی معتبر بایستی دارای مکان مشخصی باشد و حتی الامکان پخش کننده گوشی های تلفن همراه باشد. معمولا گارانتی های معتبر دارای واحد ارتباط با مشتریان می باشند. در نتیجه نوع گارانتی آیفون حتما بایستی بررسی شود زیرا بسیاری از گارانتی های فیک وجود دارند که صرفا در حد یک برچسب می باشند و هیچ گونه سرویسی به کاربر ارائه نمی دهند.

بررسی وضعیت اکتیو یکی از موارد مهم در راهنمای خرید گوشی های ایفون

مورد بعدی که در این راهنمای گوشی های ایفون به آن می پردازیم وضعیت اکتیو گوشی می باشد. زمانی که خریدار آیفون را از فروشگاه تحویل می گیرد، این گوشی به صورت active یا non active می باشد. آیفون non active به آن دسته از گوشی هایی اطلاق می شود که تا کنون از جعبه باز نشده باشند. به این مفهوم که گوشی آیفون به صورت کارخانه ای پلمپ می باشد و خریدار اولین فردی است که برچسب ها را باز کرده و گوشی را لمس می کند. آیفونی که اکتیو نشده است این مزیت را به همراه دارد که خریدار اطمینان حاصل می کند که محتویات داخل جعبه دست نخورده است و هیچ گونه خط و خشی بر روی آیفون مورد نظر وجود ندارد.

از سوی دیگر آیفون active به گوشی هایی گفته می شود که جعبه آن باز شده و حداقل یک بار روشن شده باشد. فرضا یک گوشی آیفون از کشور چین به مقصد سنگاپور صادر می شود. در سنگاپور جعبه آن باز شده و یک بار روشن می شود، سپس وارد کشورمان می شود. دلیل چنین کاری کاهش نرخ مالیات می باشد، زیرا یک گوشی باز شده که دست دوم محسوب می شود مشمول مالیات بسیار پایینتری نسبت به گوشی های آکبند می باشد. پس در این مورد نیز توصیه می شود که حتما خریدار یک گوشی آیفون non active را خریداری کند. زیرا با خرید یک گوشی آیفون اکتیو نشده خیال خریدار از هر بابت آسوده می گردد.

بهترین روش جهت بررسی وضعیت اکتیو گوشی آیفون

سوالی که در این مرجع به عنوان راهنمای گوشی های ایفون بایستی به آن پاسخ دهیم، این است که چگونه اطمینان حاصل کنیم گوشی آیفون خریداری شده non active است. یک راه بسیار ساده وجود دارد که از سوی شرکت اپل توصیه شده است. در وب سایت checkcoverage.apple.com با وارد کد IMEI که در پشت جعبه آیفون نوشته شده است، می توان از وضعیت اکتیو گوشی های آیفون اطمینان پیدا کرد. در صورتی که گوشی اکتیو نشده باشد با پیغام please activate your phone روبرو می شویم. اما در صورتی که گوشی اکتیو شده باشد یک پیغام با مضمون اینکه گوشی قبلا اکتیو شده است، نمایش داده می شود. پس اگر در زمان خرید گوشی آیفون حتی فروشنده اذعان داشت که گوشی اکتیو شده نیست، بایستی شخصا با وارد کردن کد IMEI در وب سایت مورد نظر از اکتیو نبودن گوشی اطمینان پیدا کنیم.

بررسی وضعیت اکتیو بودن گوشی ایفونپارت نامبر در گوشی های آیفون

مورد مهم بعدی که به عنوان راهنمای خرید گوشی های ایفون حائز اهمیت است، part number این گوشیها میباشد که این بخش با مانور زیادی از سوی فروشندگان همراه میشود. در وهله اول بایستی بدانیم که تمام گوشی های آیفون در کشور چین تولید می شوند. حال شرکت اپل به صورت جداگانه برای بازارهای مصرفی در سراسر دنیا گوشی های خود را عرضه می کند. فرضا یک گوشی برای بازار مصرف استرالیا و نوعی دیگر برای بازار مصرف غنا عرضه می شود. بایستی بدانیم این گوشی ها از لحاظ کیفیت ساخت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ فقط در چند مورد استثناء وجود دارد.

پارت نامبر چین در چند مورد دارای محدودیت می باشد. یکی اینکه اگر کاربر در حالت سایلنت با گوشی عکس بگیرد، صدای شاتل دوربین شنیده می شود. دلیل چنین وضعیتی قوانین احترام به حریم خصوصی در کشور چین می باشد. اتفاق بعدی در این گوشیها این است که زمانی شارژ باتری به 20 درصد می رسد، یک صدای هشدار ساطع میشود که این صدا را نیز نمی توان off کرد. مورد آخر هم اینکه FaceTime در گوشی های پارت نامبر چین عمل نمی کنند. تمامی پارت نامبرها به غیر از چین و سنگاپور، از یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت esim بهره می برند که متاسفانه esim در کشور ما پشتیبانی نمیشود. در نتیجه بهترین پارت نامبر جهت خرید متعلق به کشور سنگاپور za می باشد. زیرا محدودیت FaceTime، دو سیم کارت و صدای شاتل در این پارت نامبر وجود ندارد. برای آگاهی از پارت نامبر می توان نوشته های پشت جعبه گوشی را مشاهده نمود.

لزوم بررسی وضعیت رجیستری گوشی آیفون قبل از خرید

به عنوان راهنمای گوشی های ایفون بایستی بدانید زمانی که گوشی با گارانتی معتبر خریداری میشود، در پشت آن یک کارت چسبیده شده است که در این کارت کد رجیستری گوشی نوشته شده است. هنگامی که برای اولین بار گوشی را روشن می کنیم با شماره گیری *7777# از طریق سامانه همتا با وارد کردن IMEI گوشی استعلام می گیریم. اگر گوشی به صورت مسافری وارد شده باشد پیغام می دهد که گوشی به صورت مسافری وارد شده است. همچنین اگر توسط یک شرکت معتبر وارد شده باشد با پیغامی به این مضمون که گوشی از طریق شرکت مورد نظر وارد شده است، روبرو میشویم. در ضمن اصلا لازم نیست که ابتدا گوشی را باز کرده و سپس استعلام بگیریم. از طریق یک گوشی دیگر می توان کد IMEI پشت جعبه را از طریق سامانه همتا وارد کرده و استعلام بگیریم. در نهایت اگر گوشی به صورت معتبر (نه مسافری) وارد کشور شده بود، می توان با استفاده از گزینه ثبت دستگاه، گوشی خریداری شده را رجیستری نمود.

لزوم بررسی وضعیت رجیستری گوشی ایفون

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
0
سجاد خیابانی

سجاد خیابانی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.