مهم ترین نکات برای افزایش سلامت باتری ایفون

مهم ترین نکات برای افزایش سلامت باتری ایفون
یکی از مهمترین دغدغه های کاربران آیفون، سلامت باتری گوشی خود می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات برای افزایش سلامت باتری ایفون بپردازیم.

مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون جهت افزایش طول عمر آن

سلامت باتری آیفون (battery health)ابزاری مختص به سیستم عامل ios می باشد که درصدی را به عنوان سلامت باتری به کاربر نشان می‌دهد. به مرور زمان این درصد در تمامی گوشی ها کاهش می یابد که این موضوع از یک باتری به باتری دیگر متفاوت است. ذکر این نکته مهم است که نبایستی فکر و ذهن کاربر درگیر کم شدن درصد سلامت باتری شود، زیرا این کاهش طبیعی است. طبق اظهارنظر شرکت اپل، عمر مفید هر باتری در حدود 500 سیکل شارژ می باشد. پس مهم ترین کاری که یک کاربر اپل بایستی انجام دهد، افزایش مدت زمان هر سیکل شارژ می باشد که به موازات آن طول عمر باتری نیز افزایش می یابد. انجام برخی اعمال باعث می شود که مدت زمان هر سیکل شارژ افزایش یابد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

تنظیمات نرم افزاری مهم ترین فاکتور در سلامت باتری آیفون

مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون نرم افزاری می باشند. اکثر کاربران گمان می کنند منشاء خراب شدن یا شارژدهی پایین گوشی های آیفون سخت افزاری است که کاملا در اشتباه هستند. بسیاری از مشکلات باتری آیفون از مسائل نرم افزاری نشات می گیرند. تنظیمات موجود در گوشی آیفون به شدت در عملکرد باتری تاثیرگذار است و در صورت ست کردن مناسب آنها، طول عمر باتری به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند.

مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون در بخش privacy تنظیمات

یکی از مهمترین بخش‌ها که تاثیر زیادی در سلامت باتری آیفون دارد، قسمت privacy تنظیمات می باشد. ابتدا وارد setting شده و privacy را انتخاب می‌کنیم و سپس وارد location services می‌شویم. در location services اپلیکیشن های زیادی مشاهده می‌شوند که به location گوشی دسترسی دارند. جلوی هر اپلیکیشن نحوه دسترسی به لوکیشن مشخص شده است. برخی برنامه ها به صورت همیشگی به لوکیشن دسترسی دارند که نحوه دسترسی آنها با always مشخص شده است. پیشنهاد می شود که نحوه دسترسی این گونه از اپلیکیشن ها را به while using the app تغییر دهیم. در چنین حالتی فقط در مواقعی که یک اپلیکیشن اجرا می شود، موقعیت مکانی برای آن فعال می گردد. به این ترتیب دسترسی اپلیکیشن ها به location محدود می شود و به تبع آن باتری کمتری مصرف می شود.

مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون در بخش privacy

در همین بخش location services وارد system services می شویم. در system services گزینه های زیادی وجود دارد که به صورت پیش فرض همگی فعال هستند. خیلی از این گزینه ها ضروری نیستند و با غیرفعال کردن آن‌ها در مصرف باتری گوشی صرفه جویی می‌شود. به غیر از گزینه های find my iphone  وsetting time zone ،share my location می‌توانیم تمام گزینه های موجود را غیر فعال کنیم.

مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون در بخش privacy تنظیمات

غیر فعالسازی اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه

در گوشی ها معمولا اپلیکیشن هایی وجود دارند که به صورت مداوم در پس زمینه در حال فعالیت می باشند که با غیر فعال کردن آنها می توان به سلامت باتری آیفون کمک شایانی کرد. برای این کار از بخش setting وارد general می‌شویم و background app refresh را کلیک می کنیم. در این قسمت اپلیکیشن های زیادی را مشاهده می کنیم که به آنها اجازه داده شده است که در پس زمینه سیستم refresh شوند. در بسیاری از مواقع برنامه های زیادی در پس زمینه در حال فعالیت هستند؛ همین مورد باعث می شود باتری گوشی بدون اطلاع کاربر مصرف شود. بهترین عملی که کاربر بایستی انجام دهد غیر فعال کردن تمامی این گزینه ها می باشد.

غیر فعالسازی اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه یکی از مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون

غیرفعالسازی نوتیفیکیشن ها یکی از مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون

یکی دیگر از مهم ترین نکات برای سلامت باتری ایفون غیر فعالسازی نوتیفیکیشن ها می باشند. برای این کار از setting گوشی وارد notifications می شویم. در این بخش تمامی اپلیکیشن هایی که نوتیفیکیشن ارسال می کنند قابل مشاهده هستند. در این مرحله بایستی دسترسی نوتیفیکیشن اپلیکیشن های غیر ضروری را غیر فعال کنیم. با کلیک بر روی هر اپلیکیشن و غیر فعال کردن allow notifications این عملیات را با موفقیت انجام می دهیم.

سایر موارد جهت افزایش طول عمر باتری آیفون

یکی از مواردی که در مصرف باتری نقش زیادی دارد حالت تیره صفحه نمایش های OLED می باشد. اگر صفحه نمایش را بر روی حالت dark قرار دهیم بدون شک در مصرف باتری به شدت صرفه جویی می شود. برای انجام چنین عملیاتی از قسمت setting گوشی بر روی display & brightness  کلیک می کنیم و با قرار دادن حالت صفحه نمایش بر روی dark عملیات مورد نظر را انجام می دهیم. ویبره گوشی نیز یکی از مصرف کننده های عمده باتری آیفون می باشد. با خاموش کردن ویبره گوشی به سادگی می توان در مصرف باتری صرفه جویی نمود. برای خاموش کردن ویبره از بخش setting گوشی بر روی sound & haptics کلیک می کنیم. در این بخش گزینه های vibrate on ring و vibrate on silent را غیر فعال می کنیم.

روش غیر فعالسازی ویبره در گوشی های ایفون

استفاده از هوش مصنوعی برای بهینه سازی عملیات شارژ در آیفون

اپل از هوش مصنوعی در گوشی های آیفون خود استفاده می کند و در مورد باتری نیز از فناوری های نو استفاده کرده است. از بخش setting با کلیک بر روی battery وارد تنظیمات باتری می شویم. در این مرحله با کلیک بر روی battery health گزینه optimized battery charging را فعال می کنیم. در این صورت آیفون با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به یادگیری عادات کاربر می پردازد. آیفون ساعات خواب و بیداری کاربر را تحلیل کرده و بر اساس آن عملیات شارژ گوشی را به صورت بهینه انجام می دهد. فرضا اگر ساعت بیداری یک کاربر 7 صبح باشد و گوشی در طول شب در حال شارژ باشد؛ اگر در ساعت 3 بامداد شارژ گوشی به 80 درصد برسد آیفون به صورت خودکار عملیات شارژ را قطع کرده و مجددا در ساعت 6.5 یعنی نیم ساعت قبل از بیداری کاربر عملیات شارژ را ادامه می دهد. به این ترتیب آیفون به صورت خودکار از آسیب رسیدن به باتری ممانعت به عمل می آورد.استفاده از هوش مصنوعی جهت بهینه سازی شارژ گوشی

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
2
سجاد خیابانی

سجاد خیابانی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.