روش های تشخیص آیفون ریپک و رفرش

روش های تشخیص آیفون ریپک و رفرش
بدون شک خرید گوشی اورجینال یکی از مسائلی است که برای بسیاری از کاربران همیشه گیج کننده بوده است. این مورد در خرید گوشی های شرکت اپل کمی پیچیده تر است. هنگام خرید گوشی های این کمپانی با اصطلاحاتی گیج کننده برخورد می کنیم که اگر با این اصطلاحات و راه های تشخیص آن آشنا نباشیم، ممکن است به نحوی سرمان کلاه رود. در ادامه با 10کالا همراه باشید تا شما را با این اصطلاحات و راه های تشخیص آن آشنا کنیم.

تشخیص آیفون ریپک و ریفرش

بدون شک خرید گوشی اورجینال یکی از مسائلی است که برای بسیاری از کاربران همیشه گیج کننده بوده است. این مورد در خرید گوشی های شرکت اپل کمی پیچیده تر است. هنگام خرید گوشی های این کمپانی با اصطلاحاتی گیج کننده برخورد می کنیم که اگر با این اصطلاحات و راه های تشخیص آن آشنا نباشیم، ممکن است به نحوی سرمان کلاه رود. در ادامه با  10کالا همراه باشید تا شما را با این اصطلاحات و راه های تشخیص آن آشنا کنیم. شرکت اپل مدعی می‌شود که آیفون‌های مرجوعی یا ریفربیش شده (Refurbished) این کمپانی از نظر کیفیت عملکرد، تفاوتی با آیفون‌های کاملا سالم این شرکت ندارند. با این حال بدون شک هیچ کاربری تمایل به خرید یک آیفون ریفربیش شده ندارد. بدون تردید تعویض یا تعمیر قطعات آیفون‌ها در دراز مدت می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. حداقل می‌توان این چنین گفت که دید منفی کاربر مبنی بر عدم کیفیت لازم آیفون ریفربیش شده منجر می‌شود که هر خرابی معمولی در دستگاه به مرجوعی بودن آن نسبت داده شود. تشخیص آیفون ریپک و رفرش یکــی از مسائل مهم و دغدغه بسـیاری از خریداران گوشی آیفون می باشد.هرساله شرکت اپل در 20 تا 22 شهریور هر سال راس ساعت 10(9:30 به وقـت ایران) از محــــصولات جــدید خود رونمایی می کند.چند هفته بعد هم وارد بازار می شوند. تشخیص آیفون ریفربیش شده از آیفون سالم امکان‌پذیر است. به طور کلی روش‌های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم که به آموزش روش‌های تشخیص آیفون ریفربیش شده از آیفون سالم بپردازیم. بنابراین اگر تمایل ندارید که فروشنده‌ای یک آیفون ریفربیش شده یا مرجوعی را در اختیارتان قرار دهد، حتما پیش از خرید دستگاه به موارد زیر توجه داشته باشید.


رفرش یا ریفربیش Refurbished: رفرش یا ریفربیش در اصطلاح به گوشی های بازسازی و نوسازی شده گفته می شود. برخی از گوشی های آیفون پس از عرضه به بازار با مشکلاتی مواجه می شوند. کابران آیفون های خریداری شده ی دارای مشکل را به یکی از نمایندگی های مجاز آیفون تحـویل می دهند، شرکت اپل نیز بعد از تعمیر و نوسازی دوباره آنها را به بازار عـــرضه می کنند. در برخی از مــوارد ممکن است این نوسازی توسط خود شرـکت نیز انجام نشود. به این گــوشی ها رفرش، ریفربیش Refurbished یا مرجوعی گفته می شود.

روش تشخیص گوشی ریفرش یا مرجوعی


روش تشخیص گوشی ریفربیش یا مرجوعی:

1 - عبارت RFB بر روی کارتون: این عبارت به معنای رفرش بودن گــوشی می باشد و مخفف کلمه Refresh Forever boys می باشد. توجه داشته باشید برخی  از فروشندگان اقدام به پاک کردن این عبارت می کنند که در این صورت جای آن خالی می ماند.


2 - بررسی شماره سریال گوشی:

تشخیص آیفون ریپک و ریفرش

تشخیص آیفون ریپک

 یکی از بهترین راه های تشخیص رفرش بودن گوشی می باشد. برای مشاهده سریال گوشی وارد بخش settings گـزینه General  و بعد گزینه About شوید. و به model نگاه کنید؛ 

  1.  اگر با m شروع شده باشد   <<<   اصلی     
  2. اگر با  f شـروع شده باشد   <<<   رفرش     
  3.  اگر با n شروع شده باشد، نشان می دهد این گوشی توسط اپل ریفرش شده است که این گزینه در ایران کم پیدا میشود.   
  4.   اگر p باشد دسـتگاه شما، آیفون شخصی‌‌سازی‌شده است و این یعنی احتمالا روی بدنه‌ی آن حکاکی وجود دارد.

تشخیص آیفون ریپک

ریپک repack: ریپک به گوشی هایی گفته می شود. که لوازم جانبی آن عوض شده باشد و اورجینال نباشد. تشخیص گـوشی های ریپک کمی سـخت است. ممکــن است یک گــوشی اکــتیو نشده باشد، اما لوازم جانبی آن عوض شده باشد. برخی از افراد سودجو قبل از فروش گوشی لوازم جانبی آن را تعویض می کنند.در ادامه به راههای تشخیص گوشی ریپک می پردازیم. تشخیص ریپک بودن گوشی:

1- توجه به بسته بندی لوازم جانبی:  اخیرا کمپانی اپل به نحوی لوازم گوشی را بسته بندی می کند که کـــمتر کسی بتواند همانند اول آن را بسته بندی نمایید.
2- ظاهر لوازم جانبی:  قطعا با کمی دقت متوجه تفاوت های جزئی لوازم جانبی فیک و اوجینال می شویم.

 

تشخیص آیفون ریفرش

تشخیص آیفون ریپک و ریفرش

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به شرح روش‌ها یا ترفندهایی پرداختیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک آیفون ریفربیش شده (Refurbished) یا مرجوعی و بی‌کیفیت را از یک آیفون با کیفیت و کاملا سالم تشخیص دهید. چنانچه در رابطه با هر یک از موضوعات و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان 10کالا  تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. برای خرید آیفون یا خرید قسطی آیفون ، با شرایط عالی به 10 کالا سر بزنید.

 

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
4.2
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.