رفع مشکل هنگ کردن آیفون و سامسونگ

رفع مشکل هنگ کردن آیفون و سامسونگ
هنگ کردن گوشی و کاهش سرعت عملکرد آن از مشکلات رایج کاربران گوشی های هوشمند محسوب می‌شود. معمولا به مرور و با گذشت سرعت عملکرد دستگاه افت می‌کند و مشکلاتی نظیر هنگ کردن گوشی به وجود می‌آید. خوشبختانه در صورت مواجه شدن با این مشکل می‌توانید آن را به راحتی رفع کنید.

رفع مشکل هنگ کردن سامسونگ و آیفون


هنگ کردن گوشی و کاهش سرعت عملکرد آن از مشکلات رایج کاربران گوشی های هوشمند محسوب می‌شود. معمولا به مرور و با گذشت سرعت عملکرد دستگاه افت می‌کند و مشکلاتی نظیر هنگ کردن گوشی به وجود می‌آید. خوشبختانه در صورت مواجه شدن با این مشکل می‌توانید آن را به راحتی رفع کنید. در ادامه به آموزش رفع مشکل هنگ کردن گوشی خواهیم پرداخت. دلایل مختلفی می‌توانند منجر شوند که گوشی اندروید یا آیفون شما هنگ کند یا سرعت عملکرد آن کاهش یابد و لگ و تاخیرهایی در آن ایجاد شود.

نصب اپلیکیشن های متعدد و پر شدن حافظه گوشی، اجزای بازی ها و اپلیکیشن های سنگین در دستگاه، پر شدن حافظه رم، نصب بودن اپلیکیشن های مخرب و حیلی عوامل دیگر می‌توانند منجر به کند شدن و هنگ کردن گوشی شوند.برخلاف تصور اغلب افراد مشکل هنگ کردن گوشی مخصوص گوشی های اندرویدی نیست و آیفون های اپل هم در خیلی از موارد هنگ می‌کنند، اما آمار هنگ کردن گوشی در بین گوشی های اندرویدی بیشتر است چون تنوع این محصولات از آیفون های اپل بیشتر بوده و گوشی های اندرویدی شامل نسخه های مقرون به صرفه تر و ارزان قیمت تر (میان رده و رده پایین) هم می‌شوند که طبیعتا نسبت به گوشی های بالا رده و درجه یک از بستر سخت افزاری ضعیف تری بهره‌مند بوده و بیشتر از آیفون های چندین میلیون تومانی اپل هنگ می‌کنند.

اما بهترین روش های جلوگیری یا رفع مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ و آیفون اپل کدام است؟؟

 

نخریدن گوشی های پایین و میان رده


این گوشی ها که در مقایسه با گوشی های پرچمدار و درجه یک بازار قیمت پایین تری دارند از بستر سخت افزاری ضعیف تری هم بهره می برند، و بعد از مدتی مشکلاتی نظیر هنگ کردن به سراغشون میاد.
جلوگیری از پر شدن حافظه رم (RAM) تمام گوشی های موبایل دارای حافظه رم (RAM)هستند.حافظه رم نقش بسیار مهمی در سرعت عملکرد گـوشی و جلوگـیری از هنگ کردن آن ایفاء می‌کند.هــرچه ظرفیت رم بالاتر باشد توانایی انجام تسک ها بالاتر میرود.


جلوگیری از پر شدن حافظه داخلی


خیلی از افراد تصور می‌کـنند با نصب حافظه جانبی دیگر این مشکل رفع می‌شود اما در واقع اینطور نیست ؟چرا؟

چون نرم افزار ها به صورت پیشفرض روی حافظه داخلی نصب میشوند و اگر حافظه داخلی پر شود عملکرد گوشی مختل شده و به طور کلی سیستم به مشکل برمیخورد.


ریست فکتوری


اگر گوشی شما کند شده و این مسئله به شدت شما را آزار می‌دهد، فکــتوری ریست کردن دسـتگاه می‌تواند مشکل را برطرف سازد.  نکته مهم: با فکتوری ریست کلا اطلاعات گوشی پاک میشود،از اطلاعات بکاپ تهیه کنید.

حل مشکل آیفون و سامسونگ
رفع مشکل هنگ کردن آیفون و سامسونگ

ریستارت گوشی


زمانی که شما گوشی را ریستارت می‌کنید اطلاعات تمام منابع آن خالــی و از نو راه اندازی می‌شوند و به نوعــی جانی تازه می‌گیرند، بنابراین طـبیعی است که سرعــت عملکرد دستگاه حداقل برای مدت زمان کوتاهی هم که شده افزایش یابد و مشکل هنگ کردن گــوشی برطرف شود.


حذف اپلیکیشن های مخرب یا بلوت‌ویر (Bloatware)


برخی از اپلیکیشن های خاص به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حجــم زیادی از منابع گــوشی را مورد اســتفاده قرار می‌دهند و منجر به کندی عملکرد دســتگاه خواهند شد. به این دسته از اپلیکــیشن ها اصطلاحا بلوت‌ویر گـــفته می‌شود.


جلوگیری از داغ شدن گوشی


شاید برایتان عجیب باشد اما در خــیلی از موارد دیده شـده که داغ شـــدن گــــوشی در اثر اجـــرای بازی ها و اپلیکـیشن های سنگین برای مدت زمان طولانی منجر به کند شدن عملکرد گوشی و هـنگ کردن آن می‌شود.


آپدیت سیستم عامل


گاهی آپدیت سیستم عامل به بهبود سرعت و عملکرد سیســتم منجر میشود این مــورد را حــتما در بخـــش تنظیمات چک کنید. همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی 7 روش موثر برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ و آیفون پرداختیم. روش هایی که به آن ها اشاره کردیم از موثرترین روش هایی هستند که می‌توانید از آن ها برای جلوگیری از کند شدن گوشی خود یا رفع مشکل کند شدن آن استفاده کنید. توصیه می‌کنیم موارد و موضوعاتی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم را جدی بگیرید تا بهترین بازده را از گوشی خود به عمل آورید.

 

این مواردی که مطرح شد بخشی از راه حل های پیشنهادی بود برای حل مشکل هنگ کردن گوشی های آیفون و سامسونگ ; اگر تجربه متفاوتی از رفع مشکل هنگ کردن آیفون و سامسونگ دارید زیر همین مطلب کامنت کنید. 

همچنین میتوانید برای خرید قسطی آیفون به فروشگاه 10کالا سر بزنید.

 

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.