بهترین روش انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید + تصویر

بهترین روش انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید + تصویر
انتقال چت‌ها و پیام‌های درون اپلیکیشن واتس‌اپ (WhatsApp) به گوشی جدید اصلا کار سختی نیست. تنها کافی است با گرفتن بکاپ یا همان فایل پشتیبان، چت‌ها و اطلاعات خود را به یک گوشی دیگر منتقل کنید. فرقی هم نمی‌کند که شماره‌ی موبایل خود را قصد دارید عوض کنید یا خیر، با گرفتن بکاپ از اطلاعات می‌توانید چت‌های خود را وارد گوشی جدید کنید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک گوشی اندرویدی جدید خریداری کرده باشید و حال اکانت واستاپی که پیش از این در گوشی قدیمیتان فعال بوده را در گوشی اندرویدی جدید لاگین نمایید. سپس تمایل داشته باشید که اطلاعات و آرشیو گفتگوهای خود را از گوشی قدیمی به گوشی اندرویدی جدید منتقل کنید. در این شرایط قابلیت بکاپ و ریستور اطلاعات برنامه واتساپ می‌توانید کاربرد بسیار عالی داشته باشد. اما چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟ 
انتقال چت‌ها و پیام‌های درون اپلیکیشن واتس‌اپ (WhatsApp) به گوشی جدید اصلا کار سختی نیست. تنها کافی است با گرفتن بکاپ یا همان فایل پشتیبان، چت‌ها و اطلاعات خود را به یک گوشی دیگر منتقل کنید. فرقی هم نمی‌کند که شماره‌ی موبایل خود را قصد دارید عوض کنید یا خیر، با گرفتن بکاپ از اطلاعات می‌توانید چت‌های خود را وارد گوشی جدید کنید. در ادامه‌ی این مقاله سناریوهای مختلفی را برای جابه‌جایی اطلاعات پیام رسان واتس‌اپ بررسی می‌کنیم. برای نحوه انتقال اطلاعات واتس اپ به گوشی جدید از چند روش می‌توانید کمک بگیرید.

 

بهترین روش انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید

استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری گوگل درایو (Google Drive) می‌شود.

در این پست قصد داریم که به آموزش نحوه انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید بپردازیم.

هنگام  خرید حضوری از 10 کالا انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید رایگان انجام میشود.

 

نحوه بکاپ گرفتن از اطلاعات واتساپ در گوگل درایو

انتقال چت های واتساپ

همانطور که اشاره کردیم، بهترین روش بکاپ گرفتن از محتوای اکانت واتساپ شما مربوط به استفاده از سرویس گوگل درایو می‌شود. برای انجام این عمل به شرح زیر عمل کنید:

  1. اپلیکیشن واتساپ را در گوشی اندرویدی خود اجرا کنید.

  2. به بخش منو مراجعه کنید و گزینه Settings را انتخاب کنید.

  3. گزینه Chats را انتخاب نمایید.

  4. حال گزینه Chat Backup را انتخاب کنید.در این مرحله می‌توانید با لمس گزینه سبز رنگ Backup دستور تهیه فایل پشتیبان با بکاپ از آرشیو گفتگوها یا همان چت‌های برنامه را صادر کنید.

انتقال چت های واتساپ به گوشی جدید

انتقال چت های واتساپ به گوشی جدید

اما چهار گزینه دیگر را هم در این قسمت از تنظیمات اپلیکیشن پیام رسان واتساپ مشاهده خواهید کرد که به شرح زیر هستند:

  1.  گزینه Back up to Google Drive : با استفاده از این گزینه می‌توانید مدت زمان خاصی را به عنوان زمان بکاپ گیری اتوماتیک برای واتساپ تعیین کنید. برای مقال اگر این گزینه را در حالت Daily قرار دهید، بکاپ گیری از محتوای برنامه واتساپ شما به صورت روزانه اتوماتیک در گوگل درایو انجام می‌شود.

  2.  گزینه Account : با استفاده از این گزینه باید اکانت گوگل خود را انتخاب کنید تا بکاپ گفتگوهای واتساپ در سرویس گوگل درایو مربوط به آن ذخیره شود. می‌توانید در این بخش با انتخاب گزینه Add Account یک اکانت جدید را بسازید. دقت کنید که برای وجود امکان بکاپ گرفتن از گفتگوهای واتساپ در گوگل درایو باید حتما یک اکانت برای این بخش انتخاب شده باشد.

  3.  گزینه Back up Over : با زدن تیک این گزینه و فعال کردن آن، پروسه بکاپ گیری از اطلاعات برنامه واتساپ فقط در شرایط اتصال به شبکه وای فای انجام می‌شود. این موضوع به آن معناست که واتساپ از موبایل دیتا (Mobile Data) یا همان اینترنت سیم کارت به منظور بکاپ گرفتن از آرشیو گفتگوهای کاربر استفاده نمی‌کند.

  4.  گزینه  Include Videos  : با انتخاب این گزینه و زدن تیک آن از ویدیوهایی که در آرشیو گفتگوهای شما موجود هستند هم بکاپ گرفته می‌شود. اگر تیک این گزینه را نزنید، برنامه واتساپ از ویدیوهای رد و بدل شده در گفتگوهایتان بکاپ تهیه نمی‌کند. این موضوع تاثیر به سزایی در کاهش حجم فایل بکاپ دارد.

بنابراین به این صورت قادر به بکاپ گیری از آرشیو گفتگوها و اطلاعات اکانت واتساپ خود می‌شوید. حالت نوبت به انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید می‌رسد. به منظور انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید باید فایل بکاپی که تهیه کرده‌ایم را در آن گوشی ریستور یا بازیابی کنیم.

نحوه بازیابی فایل بکاپ واتساپ و انتقال اطلاعات به گوشی جدید

به منظور انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید کافیست که فایل بکاپ تهیه شده را در آن بازیابی کنید. اپلیکیشن واتساپ به محض اینکه پروسه تایید شماره تماس خود در گوشی جدید را تکمیل کنید، درخواست ریستور یا بازیابی اطلاعات را ارائه می‌کند. در این شرایط کافیست که گزینه Restore را لمس کنید تا پروسه بازیابی اطلاعات واتساپ در گوشی جدید آغاز شود. اگر بنا به هر دلیل این گزینه را مشاهده نکردید، احتمالا مشکل با یکی از موارد زیر ارتباط دارد:

• ممکن است اکانت گوگلی که لاگین کرده‌اید، همان اکانت مشابه فعال در دستگاه پیشین و در تعامل با اپلیکیشن واتساپ نباشد.

• ممکن است شماره تماسی که آن را در گوشی اندرویدی جدید خود فعال کردید با شماره تماس قبلی شما تفاوت داشته باشد.

• ممکن است پروسه بکاپ گیری از آرشیو واتساپ به دلیل مشکل اینترنت ناموفق بوده باشد و شما از این موضوع مطلع نباشید.

• ممکن است فایل بکاپ واتساپ را بنا به هر دلیل از حساب کاربری خود در گوگل درایو حذف کرده باشید. 

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه انتقال اکانت واتساپ به گوشی جدید و شماره جدید ، نحوه بکاپ و ریستور آرشیو گفتگوها و اطلاعات برنامه واتساپ پرداختیم  و نحوه انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید را به شما عزیزان آموزش دادیم. واتساپ پیام رسان محبوبی بوده و افراد بسیاری هستند که به استفاده این اپ دسکتاپ یا موبایلی می‌پردازند. به خصوص که این اپ بعد از فیلتر شدن تلگرام از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار شده است. امیدواریم این مطلب بتواند کمکی برای شما باشد تا بتوانید انتقال حساب ساده به گوشی جدید داشته باشید. 

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.