راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان
فروش آنلاین کارتخوان سیار گسترش زیادی یافته و بسیاری از فروشگاه ها اقدام به فروش آنلاین کارتخوان سیار می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی در سیستم های پرداخت بانکی صورت گرفته است. انواع کارت خوان ها با امکانات متفاوت در بازار وجود دارند که شما می توانید با توجه به شرایط خودتان، کارت خوان مورد نظر را انتخاب نمایید.

فروش آنلاین کارتخوان سیار یکی از موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات به وجود آمده در سیستم های پرداخت بانکی، بسیاری از فروشگاه های معتبر و مجوز دار اقدام به فروش آنلاین کارتخوان سیار در سایت ها و فضای مجازی می نمایند.

 کارت خوان ها نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته و به صورت ثابت و سیار در بازارهای داخلی و خارجی وجود دارند. 

مشاهده می کنیم که فروش آنلاین کارتخوان سیار رونق بسیار زیادی یافته و بسیاری از شرکت های خصوصی در سایت های خودشان اقدام به تبلیغ و فروش آنلاین کارتخوان سیار می نمایند. 

کارت خوان های ثابت فقط در محل مورد نظر قابل استفاده می باشند، در حالی که کارت خوان های سیار در محیط های مختلف قابل مصرف است. در هنگام خرید دستگاه کارت خوان باید به برخی موارد و نکات مهم توجه ویژه ای داشته باشید. 

امروزه بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خصوصی از کارت خوان های سیار یا ثابت استفاده می کنند و فروش آنلاین کارتخوان سیار به امری رایج تبدیل شده است. 68 درصد از مشاغل از دستگاه های کارتخوان استفاده می نمایند و روزانه تراکنش های بسیاری توسط این دستگاه ها صورت می گیرد.

 با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن سبک جدید زندگی و تغییرات حاصل شده در سیستم بانکی و مالی جهانی، دستگاه های کارت خوان پا به عرصه گذاشته و بسیاری از افراد دیگر از وجه نقد استفاده نمی نمایند و بسیاری از معاملات تجاری بزرگ نیز با استفاده از کارت های بانکی و کارت خوان صورت می گیرد.

 از مزایای اصلی استفاده از دستگاه های کارت خوان می توانیم به ارائه صورت حساب، فهرست تراکنش ها، حسابداری راحت تر و گزارش نویسی میزان تراکنش ها و موارد بسیار دیگری اشاره کنیم. امروزه بسیاری از کشورها از دستگاه های کارت خوان استفاده می نمایند.

 بر اساس تحقیقات شکل گرفته در کشورهای مختلف، در حال حاظر تعداد تراکنش های کارت های اعتباری با استفاده از کارت خوان ها در ایالات متحده آمریکا، از 37.3 میلیارد در سال 2016 به 40.8 میلیارد در سال 2017 افزایش یافته است. وجود کیف پول های دیجیتال و کارت خوان های اندرویدی و روش های پرداخت تلفنی نیز باعث افزایش چشمگیری معاملات روزمره شده است.

کارتخوان اندرویدی-فروشگاه 10کالا

کارتخوان سیار اندرویدی

انواع مختلف کارت خوان و کارتخوان سیار 

در این قسمت به بررسی انواع مختلف کارت خوان ها و قابلیت آن ها پرداخته و توضیحاتی در خصوص  کارتخوان سیار ارائه می دهیم:

 1.  دستگاه کارت خوان تلفنی
 2. دستگاه کارت خوان شبکه ای 
 3.  دستگاه کارت خوان اینترنتی 
 4. دستگاه کارت خوان بلوتوثی
 5.  دستگاه کارت خوان کامپیوتری 
 6.  دستگاه کارت خوان سیم کارتی 
 7.  دستگاه کارت خوان جیبی یا موبایلی
 8.  دستگاه کارت خوان اندرویدی 

انواع مختلف دستگاه کارت خوان در بازارهای داخلی و خارجی وجود دارند و هر یک از آن ها دارای قابلیت ها و ویژگی های مختلفی می باشند. کارت خوان های تلفنی با استفاده از یک خط تلفن فعال شده و بدون اتصال به اینترنت و بدون خط تلفن استفاده از این نوع کارت خوان مقدور نمی باشد. 

 

اگر شغل شما به گونه ای است که تعداد مشتریان شما کم یا در حد متوسط می باشد، استفاده از این نوع کارت خوان مناسب می باشد. دستگاه کارت خوان شبکه ای یا lan از طریق اتصال به پورت یک مودم قابل مصرف بوده و نیازی به خط تلفن نمی باشد. بسیاری از فروشگاه های بزرگ زنجیره ای از این سیستم استفاده می نمایند و سرعت بسیار خوبی نیز دارند.

 

استفاده از یک دستگاه کارت خوان معمولی متصل به اینترنت برای یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای اشتباه می باشد، زیرا پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان نمی باشد و مشکلات فراوانی را برای مجموعه مورد نظر ایجاد می کند. 

دستگاه کارت خوان بلوتوثی بردهای مختلفی داشته و با استفاده از بلوتوث و اتصال به آن کار می کند. معمولا در رستوران ها و کافی شاپ ها از این نوع دستگاه استفاده می کنند. 

دستگاه کارت خوان کامپیوتری دارای رسید کاغذی بوده و به سیستم بانکی کشور نیز متصل هستند. معمولا در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و داروخانه ها از این مدل کارت خوان استفاده می کنند. دستگاه کارت خوان سیم کارتی معروف به دستگاه سیار می باشد که قابلیت حمل و نقل داشته و در مکان های مختلف نیز قابل مصرف است.

 شرکت های پخش کالا و مشاغل مشابه از این نوع کارت خوان مصرف می کنند. معمولا افرادی که تاجر یا بازرگان می باشند و در کشورهای مختلف رفت و آمد دارند، می توانند از کارت خوان سی کارتی استفاده نمایند.

فروش آنلاین کارتخوان سیار در سایت 10کالا

انواع کارتخوان سیار

کارت خوان جیبی یا موبایل نیز با استفاده از سیستم MPOS کار می کنند و افراد با استفاده از GPRS می توانند به کارت خوان مورد نظر وصل شده و اقدام به پرداخت هزینه مورد نظر کنند. 

دستگاه کارت خوان اندرویدی دارای صفحه نمایش لمسی بوده و امکانات فراوانی از جمله دوربین، اسکنر 2 بعدی، بلوتوث و بارکد خوان و برخی از موارد دیگر می باشد. سیستم های حمل و نقل، شرکت های امدادی و رستوران ها از این نوع کارت خوان استفاده می نمایند.

 

بررسی برخی نکات مهم در خرید آنلاین کارتخوان سیار

نکات مهم و کلیدی در زمینه خرید آنلاین کارتخوان سیار به نکات زیر توجه کنید:

 •  با مطالعه و تحقیق کافی اقدام به خرید نمایید

 • از فروشگاه معتبر کارتخوان تهیه کنید

 • سعی کنید کارتخوانی که تهیه میکنید گارانتی  یا خدمات پس از فروش داشته باشد

 • به وزن دستگاه و اندازه دستگاه مورد نظر توجه کنید
 • متناسب با شغل خودتان، کارت خوان مورد نظر را انتخاب نمایید
 • هزینه بالای یک دستگاه کارت خوان لزوما نشان دهنده امکانات بالای آن نمی باشد 
 •  به برند مورد نظر و نوع محصول توجه کافی را داشته باشید

فروش آنلاین کارتخوان سیار به شکل های گوناگونی صورت می گیرد. بهتر است در خرید دستگاه های مختلف کارت خوان به کیفیت، هزینه مورد نظر، سرعت، عملکرد و ویژگی هایی هم چون مدت عمر، مواد استفاده شده در ساخت، ظرفیت باتری و مدت زمان نگهداری شارژ، وزن و اندازه دستگاه، قابلیت وصل شدن به حساب های بانکی و برخی از موارد دیگر توجه کنید.

انواع مختلف کارتخوان سیار وجود دارد که دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. به این نکته توجه نمایید که برخی از کارت خوان ها قابل اتصال به چندین حساب بانکی می باشند، در حالی که برخی از آن ها فقط به یک حساب بانکی وصل می شوند. این موضوع را هنگام خرید دستگاه کارت خوان در نظر داشته باشید.

دستگاه های کارت خوان ویژگی های متفاوتی داشته و در خرید به این موضوع توجه کنید همچنین فروشگاه اقساطی 10کالا در فروش آنلاین کارتخوان سیار فعال است و شما میتوانید به صورت قسطی هم کارتخوان سیار تهیه کنید.

 

مطالب مرتبط

پر فروش ترین و بهترین کارتخوان های سیار

ارزان‌ترین دستگاه کارت‌خوان ۱۴۰۰

لیست قیمت دستگاه کارتخوان سیار

 

برچسب‌ها : کارتخوان سیار پوز سیار
محمدرضا مقیمی

محمدرضا مقیمی

چهار چیز برای شاد بودن حیاتی است:

*کاری برای انجام دادن

* کسی برای دوست داشتن

*امید به فردای بهتر

*قلمی برای نوشتن:)

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.