سامسونگ یا شیائومی، کدام گوشی را انتخاب کنیم؟

سامسونگ یا شیائومی، کدام گوشی را انتخاب کنیم؟
در مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی می توان گفت که هردوی این شرکت ها گوشی ها با کیفیت عالی به بازار عرضه کرده اند.

گوشی سامسونگ
شرکت سامسونگ، یک شرکت کره‌ای می باشد؛ که در شهر سئول واقع شده است. سامسونگ، شرکت‌های زیرمجموعه زیادی دارد و مالکیت آنها را بر عهده گرفته است. از این شرکت ها می توان به سامسونگ لایت، صنایع سنگین، سامسونگ موتورز و ... اشاره کرد.
 شرکت سامسونگ، توسط یک فرد کره ای به نام لی بیونگ چول به ثبت رسید. این شرکت، یک شرکت تجاری است. شرکت سامسونگ در مباحث اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای برای کشور کره جنوبی تاثیر زیادی داشته است. واژه سامسونگ به معنای سه ستاره است. منظور از این سه ستاره سه کلمه توان، بزرگی و جاودانگی ستاره است. کلمه سامسونگ به زبان کره‌ای است. شرکت سامسونگ در دنیای امروز حدود ۸۰ زیر مجموعه دارد و یکی از شناخته شده ترین شرکت های جهان است.

تاریخچه سامسونگ

شرکت سامسونگ، توسط  فردی به نام لی بیونگ چول در سال ۱۹۸۳ تاسیس شد. در ابتدا جدی ترین، فعالیت این گروه، صادرات ماهی، سبزی و میوه به کشور چین بود. در سال ۱۹۶۹ یکی از شرکت‌های تابع سامسونگ به نام الکترونیکس شروع به کار کرد. این شرکت در سال ۱۹۷۰ یکی از قوی ترین شرکت های صنعتی در حوزه صنایع شیمیایی، سنگین و کشتی سازی در کشور کره جنوبی شد.
 در دهه ۱۹۷۰ شرکت سامسونگ پیشرفت زیادی کرد. به طوری که شرکت‌های زیرمجموعه آن یکی پس از دیگری تاسیس شدند. نخستین بار شرکت سامسونگ در دهه هفتاد صادرات صنایع الکترونیک را انجام داد. در دهه ۱۹۸۰ این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت ها در بازارهای جهانی شناخته شد.
 در سال ۱۹۸۷ لی کان هی فرزند لی بیونگ چول پس از فوت پدرش مدیریت این شرکت را بر عهده گرفت. برنامه لی کان هی برای شرکت این بود که آن را به یکی از پنج شرکت های بزرگ الکترونیکی در جهان تبدیل کند. شعار این شرکت در سال ۱۹۹۰ اول کیفیت بود.
 در همین دوره شرکت سامسونگ بازه گسترده‌ای از محصولات مانند ال سی دی، نمایشگر ها، لوازم خانگی، لوازم صوتی تصویری و...را تولید کرد. حال امروزه شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های جهانی است که اکثر افراد آن را می‌شناسند و محصولات آن، طرفداران بسیار زیادی دارد.

علت نام گذاری گوشی های سامسونگ

گوشی های سامسونگ انواع مختلفی دارند؛ که از معروف‌ترین آنها می‌توان به خانواده گلکسی S اشاره کرد. به جز این مورد ها گوشی های سامسونگ شامل مدل های دیگری از جمله M، W و R هستند. در ادامه به علت نام گذاری آن ها می پردازیم:
 گوشی های سری R :  علت نام گذاری این گوشی ها به کلمه رویال یا ROYAL مربوط است. کلمه رویال به معنی سلطنتی است.
 گوشی های سری  W : علت نامگذاری در این سری از گوشی ها به کلمه  WONDERبه معنی شگفتی باز می‌گردد. جدیدترین سری از این گوشی ها به صورت تاشو وارد بازار شده اند؛ که طرفداران زیادی دارد.
 گوشی های سری M : حرف M در این سری از گوشی ها از کلمه MAGICAL  گرفته شده است. این کلمه به معنی گوشی هایی است که از نظر اقتصادی در رده پایین تری قرار می گیرند. قیمت این گوشی ها پایین تر است و کیفیت تقریبا مطلوبی را ارائه می دهند.
 گوشی های سری Y :  حرف Y در این گوشی ها از کلمه  YOUNG گرفته شده است.  این سری از محصولات سامسونگ گوشی هایی را شامل می‌شود که برای جوانان مناسب تر است. 
گوشی های سریPLAS  : گوشی های سری پلاس به گوشی هایی اشاره دارد که نسبت به رده قبلی خود ارتقا پیدا کرده اند.
 گوشی های سری A : سری A از گوشی های میان رده شرکت سامسونگ هستند. این گوشی های شرکت سامسونگ در مدل های ضعیف تر با اعداد تک رقمی و در مدل های قوی تر با مضربی از عدد ۱۰ مشخص می شوند.

 تلفن های هوشمند شرکت سامسونگ و شیائومی

گوشی شیائومی

شرکت شیائومی، یک شرکت چینی است. این شرکت، محصولات الکترونیکی تولید می کند. شرکت شیائومی در شهر پکن قرار گرفته است. یکی از بزرگ ترین طراح ها و فروشنده های تلفن همراه و نرم افزارهای آن، شیائومی است. این شرکت، اولین تلفن هوشمند خود را در سال ۲۰۱۱ تولید و ارائه کرد. شیائومی پس از سامسونگ دومین تولیدکننده نرم‌افزار ها و تلفن همراه است.

تاریخچه شیائومی

شرکت شیائومی، در ابتدا با نام اپل چینی شناخته شده بود. موسس این شرکت فردی به نام لی جون است. لی جون توانست شرکت شیائومی را به عنوان یک برند در جهان ثبت کند. شیائومی، برند خود را با لوگو ام آی ثبت کرد. این لوگو به معنی اینترنت موبایل است. اولین گوشی شرکت شیائومی به نام MI 1 در سال ۲۰۱۱ رونمایی و شناخته شد.

علت نام گذاری شیائومی

کلمه شیائومی که نام این شرکت است؛ یک کلمه چینی می باشد. این کلمه از دوبخش اصلی می و شیائو ساخته شده است. در زبان چینی می به معنای برنج است. موسس شرکت شیائومی، فضای اینترنت را همانند برنج می داند و شرکت خود را بخشی از آن به حساب می آورد.

مقایسه ظاهری سامسونگ و شیائومی
شباهت های گوشی سامسونگ و شیائومی

شرکت سامسونگ و شیائومی دو مورد از شرکت‌های بزرگ الکترونیکی در جهان هستند. هر چند تا الان رقابت، بین گوشی های سامسونگ و اپل بود؛ اما با ورود شیائومی به بازار و صنعت الکترونیک، مقایسه بین سامسونگ و شیائومی به شدت افزایش یافت.
سامسونگ و شیائومی هر دو از شرکت‌های بزرگی هستند که در حوزه الکترونیک فعالیت می‌کنند. این شرکت ها هرکدام به نوبه خود در بازارهای جهانی بسیار شناخته شده هستند. هر دوی این برندها تا به امروز گوشی های زیادی را وارد بازار کرده اند که از لحاظ ظاهری، دوربین، سخت افزار و دیگر ویژگی ها بسیار خوب عمل کرده اند. در دنیای امروز سامسونگ و شیائومی به شدت بین ارائه گوشی های هوشمند جدید با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر سخت افزاری

شرکت سامسونگ و شیائومی هردو از سخت افزارهای خوبی برخوردار هستند. بهترین نوع گوشی ها، در دنیای امروز از نظر سخت افزاری با اجرای تسک ها، با سرعت بالا بررسی می شوند. گوشی ها، با سخت افزار مناسب دچار لگ نمی شوند. این نوع از تلفن های همراه، باتری های بهینه دارند. به طور کلی مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر سخت افزاری کار دشواری است؛ اما به طور کلی می‌توان گفت گوشی های سامسونگ از سخت افزار های بهتری برخوردار هستند.


مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر نرم افزاری

به طور کلی نرم افزار به دسته ای از برنامه های مخصوص رایانه گفته می شود. نرم افزارها می توانند کارها و وظایف مختلفی که یک سیستم انجام می دهد را برعهده بگیرند. از این رو مقایسه نرم افزار سیستم ها را نمی توان به طور کامل انجام داد.

افراد، هر کدام می‌توانند یک آپشن از تلفن های همراه را برای خود اولویت قرار دهند. این افراد می‌توانند اولویت خود را سخت افزار، نرم افزار، حافظه، دوربین یا ظاهر گوشی قرار دهند. بنابراین نمی توان مقایسه کلی در رابطه با نرم‌افزار ارائه داد. در حوزه مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی، از نظر نرم افزار هر دو بسیار عالی عمل کرده اند. حال اینکه کدام بهتر است به سلیقه و اولویت های کاربر بستگی دارد.

مقایسه نرم افزار های سامسونگ و شیائومی
مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر تبلیغات

تبلیغات، بخش مهمی از فعالیت های هر برند محسوب می شود.هرچه تبلیغات گسترده تر باشد، فروش برند مربوطه نیز بیشتر است. شرکت سامسونگ در مقایسه با شیائومی، مبالغ زیادی را برای انواعی از تبلیغات استفاده می کند.

 این شرکت، برای فروش محصولات خود تبلیغات زیادی را انجام می دهد. در واقع قیمت بالای گوشی های سامسونگ، به علت هزینه های زیادی است که این شرکت برای تبلیغات صرف می‌کند. شرکت شیائومی برای تبلیغات، هزینه زیادی صرف نمی کند. از این رو محصولات خود را با قیمت پایین تری عرضه می‌کند. همین موضوع باعث شده تا گوشی ها و محصولات شیائومی طرفداران زیادی در بازار داشته باشد. به همین علت این شرکت ملزم به پرداخت ضرر و زیان حاصل از تبلیغات نمی گردد.

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر گارانتی

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی در زمینه گارانتی و خدمات پس از فروش کار بسیار دشواری است. هردوی  این شرکت‌ها در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند. شرکت شیائومی، مراکز خدمات پس از فروش زیادی دارد. این شرکت حتی مراکز تماسی دارد که هر زمانی که بخواهید می‌توانید با آن ها تماس بگیرید؛ تا مشکلات خود را  در زمینه تلفن همراه حل کنید.
از نظر گارانتی باید گفت که شرکت شیائومی برای اکثر گوشی‌های هوشمند خود، دوسال ضمانت ارائه داده است. این در حالی است که شرکت سامسونگ برای گوشی‌های هوشمند خود گارانتی یک ساله و برای سایر لوازم دیگر که همراه گوشی به فروش می رسد؛ گارانتی شش ماهه ارائه می دهد.

مقایسه صفحه نمایش گوشی های سامسونگ و شیائومی

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر صفحه نمایش

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، افراد انتظار دارند در ازای پولی که پرداخت می کنند؛ بهترین خدمات را دریافت کنند. تلفن همراه نیز شامل این موضوع می شود. یکی از عضوهای مهم گوشی های هوشمند در دنیای امروزی صفحه نمایش آن است. در دنیای الکترونیک، صفحه نمایش های مختلفی وجود دارند که هرکدام ویژگی های متفاوتی را شامل می شوند.
صفحه نمایش گوشی، یکی از کاربردی ترین و مهم ترین بخش های یک گوشی است. مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی، در این حوزه کار سختی نیست. علت این موضوع این است که گوشی های سامسونگ در حوزه صفحه نمایش در جهان بی رقیب عمل می کنند. صفحه نمایش های مورد استفاده در شرکت سامسونگ به حدی خوب است که بعضا شرکت اپل از صفحه ‌نمایش های شرکت سامسونگ نیز استفاده می کند.

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر دوربین

اگر از افراد بپرسید که ملاک های آن ها برای خرید تلفن همراه چیست؛ از اولین گزینه هایی که در جواب می شنوید احتمالا دوربین است. دوربین یکی از مهم ترین اجزای تلفن همراه به شمار می رود. افراد به کیفیت دوربین خود اهمیت ویژه ای می دهند. در مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر دوربین می توان گفت که تقریباً عملکرد مشابهی را ارائه داده اند. هر دوی این گوشی ها می توانند فیلمبرداری با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و همچنین فول اچ دی تا ۲۴۰ فریم بر ثانیه را انجام دهند.

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر قیمت

برای مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی، در حوزه قیمت باید گفت که شرکت شیائومی در این حوزه بهترین عملکرد را ارائه داده است. شرکت شیائومی محصولات خود را با قیمت بهتری ارائه می‌دهد. این شرکت گوشی های خود را به صورت میان رده و با قیمت های اقتصادی و به صرفه به بازار عرضه می کند؛ از این رو طرفداران بسیار زیادی دارد.

باتری گوشی های سامسونگ و شیائومی

در رابطه مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی در حوزه باتری باید گفت که  به نوع محصولی که از این شرکت ها انتخاب می کنید وابسته است. غالب گوشی های میان رده از باتری های بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی آمپر برخوردارند. این در حالی است که سامسونگ در گوشی های خود از باتری های ۶۰۰۰ میلی آمپر استفاده می‌کند. شرکت شیائومی شارژر هایی ارائه داده که توانایی شارژ کردن آنها قوی تر است؛ در نتیجه مصرف باتری بهینه تر می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله مزیت ها و معایب گوشی های سامسونگ و شیائومی را به طور کامل بررسی کردیم. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید باشند و بتوانید با استفاده از آن‌ها انتخاب خوبی در خرید گوشی موبایل داشته باشید.

برچسب‌ها : خرید قسطی گوشی خرید گوشی قسطی
امتیاز شما :
0
محمدرضا مقیمی

محمدرضا مقیمی

چهار چیز برای شاد بودن حیاتی است:

*کاری برای انجام دادن

* کسی برای دوست داشتن

*امید به فردای بهتر

*قلمی برای نوشتن:)

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.