علائم و نشانه های زمان تعویض باتری آیفون

علائم و نشانه های زمان تعویض باتری آیفون
باتری گوشی های آیفون ، یکی از اصلی ترین بخش های سخت افزاری آن محسوب می شود که بدون آن گوشی عملا هیچ کارایی نمی تواند داشته باشد و همواره یکی از دغدغه های کاربران و شرکت های سازنده بوده است و همیشه شرکت اپل به دنبال بالا بردن کارایی و افزایش نگه داری شارژ آیفون است ولی بعد از مدتی باتری نیاز به تعویض دارد که در این مطلب بهترین زمان تعویض باتری آیفون را توضیح داده ایم

علائم و نشانه های زمان تعویض باتری آیفون 

باتری گوشی های موبایل، یکی از اصلی ترین بخش های سخت افزاری آن محسوب می شود که بدون آن گوشی عملا هیچ کارایی نمی تواند داشته باشد و همواره یکی از دغدغه های کاربران و شرکت های سازنده بوده است و همیشه شرکت های سازنده به دنبال بالا بردن کارایی افزایش نگه داری شارژ به وسیله باتری موبایل و کاربران نیز میزان شارژ دهی را عنوان یکی از برترین مقوله ها در خرید گوشی موبایل در نظر می گیرند.
این روزها تلفن های همراه و تبلت ها با انواع مختلفی از باتری ها عرضه می شوند و کیفیت آنها است که مشخص می کند چه میزان انرژی را می توانند ذخیره کنند و از اینرو با یک بار شارژ شدن چه مدت زمان می توانند گوشی را روشن نگه دارند.  همچنین باتری یک بخش فوق العاده حساس در آیفون‌های اپل نیز است. تلفن‌ هوشمند شما به کمک باتری انرژی می‌گیرد و ازآنجایی که استفاده ما از این محصولات فوق العاده بیشتر شده است، استفاده از باتری هم به طبع افزایش پیدا می‌کند. اصولا سیستم باتری به گونه ای است که پس از مدتی، عملکرد آن دیگر مانند حالت اول نمی‌شود و کاربر باید باتری دستگاه خود را عوض کند، اما دقیقا چه زمانی باید این کار را انجام داد؟ 
زمانی که برای اولین بار از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید، عملکرد باتری دستگاه شما کاملا عادی و در بهترین حالت ممکن خود خواهد بود. بعد از آن، نحوه استفاده، شرایطی که آیفون قرار دارد، نوع شارژر و غیره، همگی در روند عمکلرد باتری تاثیر خواهند گذاشت و بالاخره زمان آن می‌رسد که باتری دستگاه شما باید تعویض شود. حال چند حالت را برای شما بررسی می‌کنیم تا متوجه شوید چه زمانی برای تعویض باتری آیفون مناسب است.

باتری آیفون

باتری آیفون

 

  1.  اولین روشی که می‌توان از آن برای آگاه شدن از زمان تعویض باتری آیفون ، اطـلاع پیدا کــرد، مشــاهده بــخش  battery health در قســمت تنظیمـات خـود iPhone است یا نرم افــزارهای رایگان تست برای زمان تعویض باتری است. برای مثال، شمـا مــی توانید نرم افــزار  CoconutBattery را روی لپ تاپ یا کــامپیوترهای خانگی خود دانلــود کــنید و سپس گــوشی آیفون یا آیپد خود را به کـامپیوتر وصل کـرده و با مشـاهده سیکل شارژ شدن موبایل، نسبت به ضروری بودن تعویض باتری موبایل اطلاع کـسب کنید. 
  2. حالت دومی کـه شما می توانید زمان تعویض باتری آیفون را متوجـــه شوید، تعداد دفعات شارژ شدن گـوشی است. یعنی اگـر شما جزء آن دسته از افــرادی هستید که برای شارژ کردن گوشی به پاوربانک و شارژرهای خودرو شخصی خود متوسل می‌شوید باید بگوییم که به احتمال خیلی زیاد باتری گــوشی شما نیاز به تعویض خواهد داشت.
  3.  مـورد سومی کــه ممکن است از علائم زمـان تعویض باتری آیفون، باشد این است کــه شما بعد از حـداقل دو سال استفاده از موبایل هوشمند خود مجـــبور شده باشید به صورت مداوم گوشی را شارژ کنید. برای مثال، شاید تلفن همراه شما قبلاً یک روز شارژ میشد اما الان مجبورید هر روز به صورت مکرر گوشی را شارژ کنید.


علت افت کیفیت شارژ گوشی های آیفون باتری موبایل های آیفون (iphone) همانند دیگر گوشی های هوشمند موجود در بازار از نوع لیتیوم یونی است کـه سبب می شود عمر باتری بعد از 1 الی 3 سال کیفیت اولیه خود را از دست بدهد و شما همیشه مجبور شوید به صورت مداوم باتری موبایل خود را شارژ کنید. بنابراین به اتمام رسیدن عمر مفید باتری آیفون و دیگر گــوشی ها امری اجتناب ناپذیر است و شمـا باید بعد از اتمام استهلاک یا طول عمر مفید باتری موبایل خود، به فکـر پیدا کردن یک باتری اورجینال همانند باتری اولیه گوشی خود باشید.

بهترین زمان تعویض باتری آیفون

بهترین زمان تعویض باتری آیفون

بهترین زمان تعویض باتری آیفون


بهترین زمان تعویض باتری آیفون بهترین زمــان تعویض باتری هنگامی است کـه شما گـــوشی خود را با شــارژر اصلـــی شــارژ کـــرده اید اما بعد از فول شــارژ شدن باتری، کارکـــرد مفیــد مـــوبایل بدون استفـــــاده از برنامه های سنگین (همانند تلگرام، واتس آپ و…) از 12ساعت به 5 ساعت کاهش پیدا کـند و یا اینکـــه بدون استفاده از هـیچ برنامــه‌ای، شــارژ باتری گـــوشی، زود به زود خــالی شود. بنابراین، بهترین زمان تعویض باتری گــــوشی، زمانی است که کیفیت و میزان مرغوبیت اولیه باتری موبایل رو به اتمام باشد.
در آخر باید تاکید کنیم که تعویض باتری آی‌فون را جدی بگیرید و برای هزینه‌های مربوط به این اقدام خساست به خرج ندهید چرا که یکی از اجزای مهم و حیاتی در عملکرد سایر بخش‌های دستگاه تلفن همراه شما محسوب می‎شود.

 

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.