آیفون 11 به عنوان برترین گوشی روز کریسمس شناخته شد

آیفون 11 به عنوان برترین گوشی روز کریسمس شناخته شد
سری آیفون اپل همواره از پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان بوده و در فصل تعطیلات آخر سال نیز معمولاً با استقبال خوبی مواجه می‌شوند. امسال هم این روند تکرار شده و از هر 10 گوشی فعال شده در روز کریسمس، 9 عدد متعلق به اپل بوده است! جالب اینکه مدل سال گذشته یعنی آیفون 11 هم در بین محصولات اپل بیشترین آمار را داشته است. در ادامه با فروشگاه اقساطی 10کالا همراه باشید.

سری آیفون اپل همواره از پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان بوده و در فصل تعطیلات آخر سال نیز معمولاً با استقبال خوبی مواجه می‌شوند. امسال هم این روند تکرار شده و از هر 10 گوشی فعال شده در روز کریسمس، 9 عدد متعلق به اپل بوده است! جالب اینکه مدل سال گذشته یعنی آیفون 11 هم در بین محصولات اپل بیشترین آمار را داشته است. در ادامه با فروشگاه اقساطی 10کالا همراه باشید.

مؤسسه آماری Flurry Analytics اخیراً گزارش کرده که با وجود افت 23 درصدی گوشی‌های فعال شده در کریسمس امسال در مقایسه با سال گذشته، اپل همچنان حاکم بلامنازع بازار است. شیوع جهانی ویروس کرونا و بحران اقتصادی از جمله مهمترین دلایل افت فروش و در نتیجه فعال‌سازی گوشی‌ها در روز کریسمس عنوان شده است.

بازار همچنان تحت سلطه اپل است

همان‌طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، بنا به آمار ارائه شده از سوی Flurry Analytics، از هر 10 گوشی فعال شده در روز کریسمس 9 عدد متعلق به اپل بوده و مدل‌های مختلفی، از آیفون اس ای مقرون به صرفه گرفته تا مدل مدرن و گران قیمت آیفون 12 پرو مکس را شامل می‌شود. اما نکته جالب اینکه با وجود عرضه گوشی‌های سری آیفون 12، این آیفون 11 بوده که توانسته در کریسمس امسال بیشترین خریدار را داشته باشد.

آیفون 11

آیفون 11 از زمان عرضه خود در ماه سپتامبر 2019 جزو محبوب‌ترین گوشی‌های اپل بوده و بعد از عرضه سری آیفون 12 هم با کاهش قیمت مواجه شده و در حال حاضر نسخه پایه آن به قیمت 599 دلار فروخته می‌شود. مسلماً این تخفیف بیشترین تأثیر را در استقبال خریداران از آیفون 11 داشته و باعث شده تا این گوشی بیشتری آمار فعال‌سازی در روز کریسمس را به خود اختصاص دهد.

وضع اقتصادی نه چندان جالب این روزها به خوبی در رتبه‌بندی گوشی‌های کریسمس مشخص است و بعد از آیفون 11 تخفیف خورده، شاهد قرار گرفتن یک مدل مقرون به صرفه با نام آیفون 10 آر (iPhone XR) در جایگاه دوم هستیم. این گوشی دو سال قبل و به همراه آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس عرضه شد و در حال حاضر با قیمت پایه 499 دلار به فروش می‌رسد. آیفون 10 آر سال گذشته به عنوان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند شناخته شد و اخیراً نیز لقب باارزش‌ترین گوشی (ارزش کلی در برابر قیمت) در بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده است.

جایگاه سوم نیز به گوشی جدید و البته گران قیمت آیفون 12 پرو مکس اختصاص پیدا کرده تا نشان دهد همچنان هستند کسانی که نسبت به استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین گوشی‌های آیفون، وسواس داشته و خود را ملزم به خرید آن‌ها کنند. یک نکته جالب در خصوص گوشی‌های سری آیفون 12 این است که با وجود قیمت بسیار پایین مدل آیفون 12 مینی و انتظاراتی که از این گوشی در زمینه فروش می‌رفت، اصلاً در بین 10 گوشی برتر روز کریسمس قرار نگرفته است. و در انتها نیز باید اشاره کنیم تنها گوشی اندرویدی حاضر در لیست 10 تایی کریسمس، در کمال تعجب گوشی ال جی کی 30 ( LG K30) بوده است!

برچسب‌ها :
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.