از امکانات بی نظیر گوگل کروم چه می‌دانید؟ – معرفی گوگل کروم به صورت کامل!

از امکانات بی نظیر گوگل کروم چه می‌دانید؟ – معرفی گوگل کروم به صورت کامل!
گوگل کروم چیست؟ مرورگر Google Chrome، توسط گوگل ساخته شده است و تا به امروز، بیشترین میزان نصب را در سراسر دنیا داشته است و می‌توانید با استفاده از این مرورگر، اقدام به مرور در سطح اینترنت، طراحی و توسعه وب، سرور ها، اتوماسیون وغیره کنید.

 

گوگل کروم، یکی از برترین مرورگرهای اینترنت در دنیا است که به طور پیش فرض، در اکثر دستگاه‌های تلفن هوشمند نصب شده است و می‌توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

برای دسترسی به این مرورگر در کامپیوتر / لپ تاپ، نیاز است توسط مرورگرهای دیگر مانند Microsoft Edge و یا هر مرورگر دیگری که بر روی رایانه شما نصب شده است، دانلود شود و پس از آن، بتوانید از مرورگر کروم، استفاده کنید.

 

در این مقاله قرار است تا به طور کامل، درباره موضوعات زیر، نکاتی موثر ارائه شود.

در این مقاله چه می‌خوانید؟

  • درباره گوگل کروم؛
  • مرور کردن صفحه های اینترنتی با گوگل کروم؛
  • طراحی و توسعه وب؛
  • اتوماسیون سازی شخصی با گوگل کروم؛
  • میزان استفاده گوگل کروم از منابع سیستمی؛

درباره گوگل کروم

گوگل کروم، نام مرورگری است که توسط شرکت گوگل برای کاربران در سراسر دنیا ایجاد شده است و هدف از ایجاد این مرورگر، قابلیت استفاده از اینترنت برای تمامی دستگاه‌ها، رفاه کاربران، بهتر اجرا شدن سرویس‌های گوگل و همچنین نشان قدرت شرکت گوگل بوده است.

 

مرور کردن صفحه های اینترنتی با گوگل کروم

گوگل کروم، یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزار مرور وب در سراسر جهان است. رایانه‌های شخصی و لپ تاپ 60٪ از زمان حضور خود در اینترنت، از کروم استفاده می‌کنند. دستگاه‌های هوشمند تلفن همراه و تبلت نیز در 60٪ مواقع استفاده از اینترنت نیز، از این مرورگر استفاده می‌کنند. با وجود مرورگر حرفه‌ای Safari برای محصولات اپل، بسیاری از کاربران آیفون نیز ترجیح می‌دهند تا از Google Chrome برای مرور در سطح وب استفاده کنند.

علاوه بر مرور کردن در سطح اینترنت و بارگیری سایت‌های دلخواه، شما به عنوان یک توسعه دهنده، می‌توانید با کمک این مرورگر، اقدام به طراحی و توسعه وب سایت کنید و به صورت زنده، هر چیزی که قرار است یک کاربر سایت / بازدید کننده سایت، مشاهده کند را به صورت زنده / Real-time مشاهده کنید.

 

طراحی و توسعه وب

همانطور که ذکر شد، با کمک مرورگر گوگل کروم، می‌توانید به راحتی اقدام به توسعه وب کنید.

در وهله اول، باید ذکر شود کروم را نمی‌توان یک IDE پیشرفته نامگذاری کرد. در واقع، نمی‌توانید با استفاده از این مرورگر، اقدام به طراحی 0 تا 100 یک سایت کنید. با وجود گزینه Inspect در این مرورگر، می‌توانید به صورت زنده، اقدام به ویرایش‌های حرفه‌ای و در لحظه / Real-time در کروم کنید و ببینید که اگر تغییرات دلخواه خود را انجام دهید، کاربر با چه چیزی مواجه می‌شود و در انواع دستگاه‌ها، سایت چطور به نظر می‌رسد.

علاوه بر طراحی و توسعه وب با مرورگر کروم، می‌توانید اکستنشن‌های مفیدی را به عنوان یک توسعه دهنده، ایجاد کنید که کار را برای شما راحت‌تر کند.

در ادامه، بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

اتوماسیون سازی شخصی با گوگل کروم

اول از هر چیزی، گوگل کروم یک نرم‌افزار منبع باز / Open Source است. به این منظور که می‌توانید به راحتی، اقدام به دستکاری و شخصی‌سازی این مرورگر قدرتمند کنید.

با استفاده از کروم، می‌توانید اقدام به طراحی و توسعه اکستنشن‌های مفیدی کنید که کار روزانه شما را آسان کند.

به فرض مثال که یک بازاریاب دیجیتال باشید و می‌خواهید روزانه آمارهایی از صفحه‌های اینستاگرامی مشتریان خود را به دست آورید. اگر قرار باشد که به طور جداگانه، وارد صفحه مشتریان خود شوید و به صورت دستی، اقدام به جمع‌آوری داده کنید، ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد.

حال با وجود افزونه‌نویسی در کروم و ساخت اکستنشن برای جمع‌آوری داده‌ها، ممکن است فقط چند ساعت از شما زمان ببرد، اما با این وجود، دیگر تمامی داده‌ها را به راحتی به دست خواهید آورد و زمان زیادی برای این کار صرف نمی‌کنید.

 

میزان استفاده از گوگل کروم از منابع سیستمی

واقعیتی که وجود دارد، کروم از منابع سیستمی زیادی استفاده می‌کند. صرفا ممکن است شما چندین برگه / Tab باز کنید و فضای رم اشغال شود.

از این جهت، اگر یک رایانه قدیمی در منزل دارید و یا اینکه با رم پایینی در سیستم مواجه هستید، به شما پیشنهاد می‌شود تا نسخه های 2019 گوگل کروم را تهیه کنید و همچنین، از باز کردن برگه / Tab های زیاد، خودداری کنید.

 

سوالات متداول

  • گوگل کروم چیست؟

این نرم افزار یک مرورگر اینترنتی است که با استفاده از آن، می‌توانید در سطح اینترنت گردش داشته باشید. کروم، توسط شرکت گوگل ایجاد شده است و بیشترین نصب در سراسر دنیا داشته است.

  • آیا با گوگل کروم می‌توان اقدام به توسعه سایت کرد؟

بله، می‌توانید با استفاده از این مرورگر، اقدام به بهینه‌سازی و توسعه یک سایت کنید. این سایت، می‌تواند سایت شما باشد و یا سایت شرکت، در واقع با کلیک راست کردن در صفحه سایت و انتخاب گزینه Inspect، می‌توانید تغییراتی را در سایت ایجاد کنید و پس از آن، تغییرات را در فایل‌های سایت، اعمال کنید.

  • اتوماسیون با کروم امکان پذیر است؟

بله، می‌توانید با ساخت اکستنشن برای این مرورگر ، اقدام به انجام اتوماسیون روزانه کنید و از این جهت، از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

 

Rate this item:
1.00
 
2.00
 
3.00
 
4.00
 
5.00
 
Submit Rating
 
 
 
 
 
 
برچسب‌ها : معرفی گوگل کروم " "به صورت کامل
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.