بهترین وب‌کم‌ها برای جلسات ویدئویی و استریم بازی

بهترین وب‌کم‌ها برای جلسات ویدئویی و استریم بازی
داشتن وب کم باکیفیت برای حضور در جلسات ویدئویی و استریم بازی ضروری است. 10کالا درادامه ضمن ارائه‌ی راهنمای عمومی خرید وب‌کم، فهرست بهترین وب‌کم‌های بازار ایران را ارائه می‌دهد.

امروزه، جلسات ویدئویی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند؛ زیرا به‌علت دنیاگیری ویروس کرونا، هنوزهم برخی از دفاتر کاری تعطیل هستند و کارمندان در خانه قرنطینه شده‌اند. برای پیشبرد پروژه‌ها و برقراری ارتباط با یکدیگر، بهترین روش روی‌آوردن به تماس ویدئویی است. طبیعی است که بخواهید در جلسه‌های ویدئویی ظاهر آراسته‌ای داشته باشید. داشتن ظاهر آراسته در جلسه‌های ویدئویی صرفا به لباس‌پوشیدن خلاصه نمی‌شود و باید معیارهای دیگری را نیز در نظر داشته باشید. یکی از معیارهای مهمی که باید در نظر بگیرید، تهیه‌ی وب‌کم باکیفیت است. 

اگر لپ‌تاپ دارید، می‌توانید ازطریق وب‌کم تماس ویدئویی برقرار کنید؛ بااین‌حال، وب‌کم لپ‌تاپ‌ها وضوح بسیار کمی دارد و نمی‌تواند کیفیت تصویر مناسبی ارائه دهد. داشتن لنز کوچک، نمایش غیردقیق رنگ‌ها، اکسپوژر (نوردهی) ناامیدکننده و عملکرد نامناسب در محیط‌های داخلی جزو ضعف‌هایی هستند که می‌توان به وب‌کم لپ‌تاپ‌ها نسبت داد. وب‌کم‌های داخلی لپ‌تاپ قطعاتی ارزان‌قیمت هستند و هرگز نمی‌توانند در حدواندازه‌ی وب‌کم‌های باکیفیت ظاهر شوند.

وب‌کم مستقل مطلوب می‌تواند مشکلات یادشده را رفع کند و انعطاف لازم را به شما برای انجام کارهای مختلف ازطریق وب‌کم دهد؛ بدون اینکه نگران وضوح اندک تصویر باشید. اگر روزانه یا هفتگی زمان زیادی را صرف تماس ویدئویی می‌کنید، تهیه‌ی وب‌کم مناسب اقدامی ارزشمند است. علاقه‌مندان به ضبط ولاگ نیز قطعا برای ضبط ویدئو در محیط‌های سربسته به وب‌کم باکیفیت نیاز دارند. 

بررسی‌های10 کالانشان می‌دهد که امروزه وب‌‌کم‌ها در بازار ایران بسیار کمیاب شده‌اند. البته هنوزهم می‌توان گزینه‌های مناسبی پیدا کرد؛ اما وب‌کم‌های جدید باکیفیت به‌سختی در بازار پیدا می‌شوند. دلیل این موضوع به کاهش شدید واردات وب‌کم برمی‌گردد؛ به‌گونه‌ای که حتی گفته می‌شود واردات وب‌کم به‌طور کلی قطع شده است. تغییرات قیمت دلار و نبود واردات باعث شده قیمت وب‌کم‌ها در بازار ایران به‌شدت افزایش یابد؛ به‌همین‌دلیل، اگر به‌دنبال تهیه‌ی وب‌کم مناسب می‌گردید، باید برای آن هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید. 

راهنمای خرید وبکم و نکاتی که پیش از خرید باید بدانید

اگر به تهیه‌ی وب‌کم نیازمند هستید، بهتر است حتما قبل از خرید محصول معیارهای زیر را در نظر بگیرید.

وضوح و نرخ فریم وب‌کم

یکی از اولین معیارها وضوح و نرخ فریم وب‌کم است که قطعا اصلی‌ترین معیار به‌حساب می‌آید. وب‌کم تا جایی که حسگرش اجازه دهد، می‌تواند تصاویر را با وضوح مناسب ثبت کند. 1080p را می‌توانیم وضوحی نسبتا استاندارد برای وب‌کم‌های مناسب به‌حساب بیاوریم؛ بااین‌حال، اگر تمایل دارید در جلسه‌های ویدئویی بسیار بهتر به‌نظر برسید و ویدئوتان وضوح بیشتری داشته باشد، می‌توانید سراغ وب‌کم‌هایی بروید که از ضبط ویدئو با وضوح 4K پشتیبانی می‌کنند. یکی دیگر از خوبی‌های وب‌کم 4K این است که می‌توانید فریم را برش دهید و ویدئو همچنان باکیفیت باقی بماند. 

این روزها پیدا کردن وب کم در بازار ایران، کار بسیار سختی است

نرخ فریم معیاری است که میزان روان بودن ویدئوی شما را تعیین می‌کند و هرچه بیشتر باشد، ویدئوی شما روان‌تر به‌نظر می‌رسد. وب‌کمی که از نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه استفاده کند، ویدئوهای بهتری نسبت‌به وب‌کم‌های دارای نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه ضبط می‌کند. بنابراین پیش از خرید وب‌کم، حتما مشخصات فنی را موردبررسی قرار دهید و جزئیات مربوط به وضوح و نرخ فریم را مشخص کنید.

برخی وب‌کم‌ها به‌طور پیش‌فرض دارای جلوه‌های بصری ویژه هستند که شاید برای برخی از کاربران جالب باشد. اگر وب‌کمی که تهیه کرده‌اید به‌صورت پیش‌فرض جلوه‌ی بصری ندارد، احتمالا شرکت سازنده‌ی آن در وب‌سایت رسمی خود، پکیج نرم‌افزاری
مربوطه را برای دانلود دردسترس قرار داده است. به‌علاوه شماری از وب‌کم‌های رده‌بالا دارای قابلیتی هستند که آن‌ها را به حرکت، حساس می‌کند. 

لنز و اکسپوژر وب کم

لنز روی وب‌کم اهمیتی در حد و اندازه‌ی حسگر دارد و به‌طور معمول، هرچه لنز بزرگ‌تر باشد بهتر است. لنز تعیین می‌کند که چه مقدار نور، توانایی رسیدن به حسگر را دارد. در محیط‌هایی که نور کافی ندارند، کیفیت نهایی تصویر کاهش پیدا می‌کند؛ بدین ترتیب هرچه نور بیشتری به حسگر برسد، شما بهتر به‌نظر خواهید رسید. میزان نوری که لنز اجازه‌ی عبورش را می‌دهد ازطریق ابعاد دیافراگم تعیین می‌شود.

عدد مربوط به دیافراگم به‌صورت f/X اعلام می‌شود (به‌جای X، عدد قرار می‌گیرد)؛ هرچه عددی که به‌جای X قرار می‌گیرد کوچک‌تر باشد، گشودگی دیافراگم بیشتر است و به‌تبع، نور بیشتری به حسگر می‌رسد. لنز وب‌کم‌ها به‌طور معمول دارای دیافراگمی با گشودگی f/2.0 تا f/2.8 است و شماری از شرکت‌ها به‌طور کلی عادتی به ارائه‌ی جزئیات دیافراگم محصول‌شان ندارند؛ در چنین شرایطی، فرض را بر این بگیرید که دیافراگمِ وب‌کم کوچک است.

لنز به‌کاررفته در وب‌کم همچنین زاویه‌ی دید را تعیین می‌کند و اگر به‌دنبال کادربندی تصویر هستید، این معیار اهمیت زیادی برای شما دارد. اگر می‌خواهید صرفا چهره‌تان را در کادر تصویر قرار دهید تا پشت سرتان معلوم نباشد به دیافراگمی نیاز پیدا می‌کنید که زاویه‌ی دید محدود داشته باشد یا اینکه می‌توانید سراغ وب‌کمی با وضوح بسیار بالا بروید و سپس فریم را برش دهید. اگر می‌خواهید از تمام اتاق ویدئو ضبط کنید به وب‌کمی نیاز دارید که زاویه‌ی دید گسترده داشته باشد. زاویه‌ی دید وب‌کم‌ها به‌طور معمول بین ۶۵ تا ۹۰ درجه متغیر است و از ۷۸ درجه به‌عنوان زاویه‌ی دید معمول وب‌کم‌ها یاد می‌شود. 

فوکوس خودکار وب کم

وب‌کم‌های ارزان‌قیمت دارای سیستم فوکوس خودکار ثابت هستند. این یعنی لنز وب‌کم‌های موردبحث به‌منظور تنظیم تصویر، توانایی حرکت کردن ندارد. اگر می‌خواهید تصویرتان واضح به‌نظر برسد باید در فاصله‌ی مشخصی از این وب‌کم‌ها بنشینید، البته وب‌کم‌های ارزان به‌طور معمول دامنه‌ی مناسبی را برای واضح نشان دادن سوژه پوشش می‌دهند.

وب کم‌های گران‌قیمت معمولا دارای سیستم فوکوس خودکار هستند

اگر صرفا جلوی دوربین می‌نشینید و در جلسه‌ی ویدئویی حضور پیدا می‌کنید، وب‌کمی که فوکوس ثابت دارد کاملا کفایت می‌کند، بااین‌حال اگر جابه‌جا شوید و فاصله‌تان را تغییر دهید، احتمال تار شدن تصویر بسیار بالا است. برای مثال شرایطی را تصور کنید که می‌خواهید چیزی را در فاصله‌ی نزدیک وب‌کم قرار دهید تا سایر حاضران در جلسه، آن را ببینند؛ در این شرایط قطعا به مشکل خواهید خورد.

وب‌کم‌هایی که قیمت بالاتر از حد معمول دارند به‌طور معمول به سیستم فوکوس خودکار مجهز می‌شوند؛ بدین معنی که در هر فاصله‌ای از وب‌کم قرار بگیرید، لنز وب‌کم به‌حرکت درمی‌آید تا از واضح بودن تصویر مطمئن شود. در نگاه اول قطعا همه‌ی کاربران وب‌کم‌های مجهز به فوکوس خودکار را گزینه‌ی منطقی‌تری به‌حساب می‌آورند؛ زیرا در این شرایط مجبور نیستند که حتما در فاصله‌ی مشخصی از وب‌کم بنشینند. 
 

میکروفون وب کم

وب‌کم خوب، وب‌کمی است که میکروفون باکیفیت داشته باشد تا حاضران در جلسه‌ی ویدئویی صدای شما را به‌شکل واضح بشنوند. وب‌کم‌های گران‌قیمت عموما از میکروفون استریوی داخلی بهره‌مند هستند تا بهتر بتوانند صدای شما و محیطی را که در آن حضور دارید ثبت کنند. داشتن میکروفون مناسب باعث می‌شود صدای شما طبیعی‌تر به گوش بقیه برسد.

شناسایی میکروفون استریو در وب‌کم‌ها به‌طور معمول کار ساده‌ای است؛‌ بدین منظور طرفین لنز را نگاه کنید. به‌طور معمول در طرفین لنز بخش‌های مشبکی دیده می‌شوند که همچون اسپیکر به‌نظر می‌رسند. در برخی وب‌کم‌ها نیز میکروفون‌ها در قالب اجزایی جداگانه از بخش کناری بیرون زده‌اند. البته در تمامی شرایط شاهد این موضوع نخواهید بود. برای مثال وب‌کم Logitech StreamCam دارای میکروفون استریو است، اما این میکروفون‌ها در پشت پارچه‌ی پنل جلویی آن پنهان شده‌اند. پیش از خرید هر وب‌کم، زیرشاخه‌ی «صدا» در مشخصات فنی را به دقت بررسی کنید تا جزئیات میکروفون را بفهمید. 

سیستم موردنیاز وب کم

فراموش نکنید که همه‌ی وب‌کم‌ها با تمامی رایانه‌ها و سیستم‌های عامل سازگاری ندارند. حتما به رایانه و سیستم‌عاملی که مشغول استفاده از آن هستید توجه کنید و سپس در برگه‌ی مشخصات فنی وب‌کم، دنبال پیش‌نیازهای لازم بگردید. کاربرانی که از پلتفرم‌های مک و لینوکس استفاده می‌کنند باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند. اکثر شرکت‌های تولیدکننده‌ی وب‌کم اطمینان حاصل می‌کنند که محصول‌شان به‌خوبی روی تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز کار کند، اما این گفته برای سیستم‌های عامل لینوکس و مک صدق نمی‌کند.

همچنین اکثر وب‌کم‌ها به کمترین میزان از سرعت پردازنده‌ی مرکزی، حافظه‌ی رم و هارد درایو نیاز دارند. اگر رایانه‌تان جدید است، قطعا مشکلی متوجه شما نخواهد شد. اگر می‌خواهید ویدئوهای باکیفیت را روی رایانه‌های قدیمی ضبط کنید، ممکن است با برخی مشکلات در زمینه‌ی سازگاری وب‌کم با رایانه مواجه شوید.

می‌توانید از دوربین عکاسی یا گوشی به‌عنوان وب‌کم بهره ببرید

در نظر داشته باشید که برای حضور در جلسه‌های ویدئویی،‌ به‌غیر از وب‌کم‌های مستقل، گزینه‌های بهتری هم پیدا می‌شوند. درحال‌حاضر بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای استریم باکیفیت محتوا استفاده از گوشی‌های هوشمند یا دوربین‌های عکاسی به‌عنوان وب‌کم است. در این شرایط عموما کیفیت نهایی تصویر بهتر از وب‌کم‌ها خواهد بود. 10کالادر همین راستا مجموعه‌مقالاتی برای استفاده از گوشی یا دوربین به‌عنوان وب‌کم تهیه کرده است که در ادامه می‌توانید به لینک مستقیم آن‌ها دسترسی پیدا کنید:

مقاله‌های مرتبط

با درنظرگرفتن این توضیحات اگر هنوز هم به تهیه‌ی وب‌کم علاقه‌مند هستید و معیارهای خود را مشخص کرده‌اید، در ادامه با 10کالاهمراه شوید تا شماری از بهترین وب‌کم‌های بازار را به شما معرفی کنیم. همان‌طور که اشاره کردیم،‌ پیدا کردن وب‌کم‌های جدید در بازار ایران کار سختی است. نه‌تنها واردات متوقف شده، بلکه در سطح جهان نیز به‌دلیل بالا رفتن تقاضای بیش از حد، بارها شاهد کمبود وب‌کم در برخی بازارها بوده‌ایم. در انتخاب فهرست تلاش کرده‌ایم بهترین کاربریِ هر وب‌کم را نیز ذکر کنیم. 

بهترین وب‌کم‌های بازار ایران برای استریم باکیفیت

Trust Tyro Full HD

وب کم تراست Trust Tyro Full HD از نمای جلو

حدودا ۴ میلیون تومان

حداقل پیشنهاد وب کم برای استریم باکیفیت

برند تراست مدت‌ها است در صنعت وب‌کم فعالیت می‌کند و محصولاتی دردسترس مخاطبان قرار می‌دهد که عموما قیمت مناسبی دارند. شاید استفاده از عبارت «مناسب» برای توصیف قیمت چهار میلیونی Tyro Full HD کار درستی نباشد، زیرا این مبلغ برای بسیاری از ایرانی‌ها زیاد است. بااین‌حال وب‌کمی که تراست موفق‌به ساخت آن شده در بازارهای جهانی بسیار خو‌ش‌قیمت است. همان‌طور که اشاره کردیم، وب‌کم‌ها در بازار ایران تا حد زیادی نادر شده‌اند و همین موضوع به بالا رفتن قیمت‌شان منتهی شده است. تراست ادعا می‌کند که وب‌کم موردبحث کیفیت صدا و ویدئوی پریمیوم دارد و زاویه‌ی دید عریض ارائه می‌دهد. این وب‌کم از پس انجام کارهای زیاد برمی‌آید و می‌تواند ویدئوها را با وضوح مناسب ضبط کند. ویدئوهایی که توسط این وب‌کم ضبط می‌شوند نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه دارند.

ویدئوهایی که وب‌کم تراست ضبط می‌کند وضوح 1080p Full HD دارند و این وب‌کم از سیستم فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند. تراست می‌گوید تعادل رنگ سفید در ویدئوها به‌خوبی حفظ می‌شود تا محتوای ویدئویی در تمامی شرایط نوری، واضح به‌نظر برسد. از وب‌کم تراست می‌توانید در اسکایپ و دیگر نرم‌افزارهای حوزه‌ی ارتباط تصویری استفاده کنید.

تراست می‌گوید Trust Tyro Full HD با تمامی رایانه‌های ویندوزی و لپ‌تاپ‌ها کار می‌کند و می‌توانید آن را روی مانیتور یا روی میز قرار دهید. همچنان امکان متصل کردن Trust Tyro Full HD به سه‌پایه‌‌ای که همراه‌با آن عرضه می‌شود وجود دارد. راه‌اندازی وب‌کم نیز کار بسیار ساده‌ای است؛ صرفا کافی است USB را متصل کنید و به استفاده از وب‌کم مشغول شوید. خود وب‌کم دارای ارتفاع ۳۵ میلی‌متر و عرض ۱۱۵ میلی‌متر است و به‌تنهایی ۸۰ گرم وزن دارد.


 

Logitech C925e

وب کم لاجیتک Logitech C925e از نمای جلو

حدودا ۵٫۵ میلیون تومان

بهترین وب کم مقرون‌به‌صرفه

لاجیتک C925e به‌عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، در دسته‌ی بهترین وب‌کم‌های اقتصادی 1080p جای می‌گیرد (البته برای بازارهای جهانی). لاجیتک می‌گوید این وب‌کم می‌تواند در انواع محیط‌ها، ویدئوهایی با کیفیت مناسب ضبط کند و به‌راحتی می‌توان از آن در مانیتور رایانه‌های رومیزی و البته لپ‌تاپ‌ها استفاده کرد. این وب‌کم دارای نوعی سیستم داخلی ویژه است که می‌تواند جلوی دید حسگر را برای حفظ حریم خصوصی مسدود کند.

لاجیتک می‌گوید C925e با تقریبا تمامی نرم‌افزارهای حوزه‌ی کنفرانس ویدئویی سازگاری دارد و می‌توان به‌سادگی آن را راه‌اندازی کرد. یکی از ضعف‌های وب‌کم موردبحث لاجیتک را می‌توانیم نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه به‌جای ۶۰ به‌حساب بیاوریم. البته با درنظرگرفتن قیمت جهانی محصول، باید انتظارات‌مان از وب‌کم تعدیل کنیم.

لاجیتک می‌گوید C925e دارای مجوز رسمی برای سازگاری کامل با برخی از نرم‌افزارهای اداری همچون Skype for Business و Cisco Jabbe است و به‌خوبی با BlueJeans و Broadsoft و LifeSize Cloud و Vidyo و Zoom یکپارچه شده. این وب‌کم زاویه‌ی دید ۷۸ درجه‌ای ارائه می‌دهد که برای به‌تصویرکشیدن یک یا دو فرد، کافی است. وب‌کم موربحث لاجیتک با فناوری RightLight 2 به‌شکلی هوشمندانه خودش را تنظیم می‌کند تا کیفیت نهایی ویدئو در محیط‌های کم‌نور بهبود پیدا کند. ابعاد وب‌کم برابربا ۲۹ در ۱۲۶ در ۳۲ میلی‌متر است و وزن آن ۱۷۰ گرم اعلام شده. این وب‌کم از فناوری فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند و دارای دو میکروفون مجزا است. 

 

وب کم لاجیتک Logitech C920 از نمای جلو


اگر می‌خواهید در جلسه‌ی ویدئویی برگزارشده ازطریق اسکایپ خوب به‌نظر برسید، وب‌کم موردبحث لاجیتک مخصوص شما است. لاجیتک ادعا می‌کند که ویدئوی فول HD ضبط‌شده توسط C920 جزئیات بسیار خوبی دارد و با نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه ضبط می‌شود. اگر به‌دنبال جایگزینی مناسب برای Logitech C925e می‌گردید به‌شما پیشنهاد می‌کنیم سراغ مدل C920 از وب‌کم‌های این شرکت بروید. مدل C920 حدودا ۶ میلیون تومان قیمت دارد. لاجیتک C920 می‌تواند ویدئوها را با وضوح 1080p Full HD و کیفیت صدای استریو ضبط کند.

در وب‌کم Logitech C925e از لنز باکیفیت به‌همراه سیستم فوکوس خودکار پریمیوم استفاده شده است. لنز پنج المانه‌ی وب‌کم لاجیتک نور کافی به حسگر می‌رساند و روی بالا رفتن کیفیت نهایی تصویر به‌شکلی محسوس اثر مثبت می‌گذارد. به‌لطف فوکوس خودکار،‌ وب‌کم می‌تواند به‌شکلی دقیق و روان روی سوژه‌ی اصلی فوکوس کند. وب‌کم لاجیتک دارای سیستمی برای تصحیح خودکار نور است تا بتواند تصاویری پرنور خلق کند. دو میکروفون محصول که در طرفین آن قرار گرفته‌اند می‌توانند از تمامی زوایا، صداها را به‌شکلی واقع‌گرایانه ثبت کنند تا صدای‌تان برای شنونده، طبیعی باشد. C920 ابعاد ۲۹ در ۹۴ در ۲۴ میلی‌متر دارد درکنار اسکایپ، با هنگ‌آوتس گوگل و فیس‌تایم اپل هم کار می‌کند. 

 

 

Logitech C930e

وب کم لاجیتک Logitech C930e از نمای جلو

حدودا ۷ میلیون تومان 

بهترین وب کم برای استریم با وضوح 1080p

لاجیتک می‌گوید وب‌کم C930e درکنار استریمرها، مخصوص کسانی است که از وب‌کم استفاده‌ی کاری دارند و در جلسات متعدد شرکت می‌کنند. C930e وب‌کمی 1080p با زاویه‌ی دید عریض است که از بزرگ‌نمایی دیجیتالی هم پشتیبانی می‌کند. فناوری‌های پیشرفته‌ای که لاجیتک درون وب‌کم موردبحث قرار داده باعث می‌شود C930e بتواند ویدئوهای واضح و صداهای باکیفیتی را ثبت کند. لاجیتک می‌گوید C930e حتی در محیط‌هایی که دارای نور کم هستند هم عملکرد بسیار خوبی دارد. با وضوح 1080p، فشرده‌سازی ویدئویی H.264 و زاویه‌ی دید عریض ۹۰ درجه‌ای، C930e وب‌کم بسیار مناسبی به‌نظر می‌رسد.

داشتن زاویه‌ی دید ۹۰ درجه‌ای باعث می‌شود به‌خوبی در فریم تصویر جای بگیرید. نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی وب‌کم، پشتیبانی از بزرگ‌نمایی دیجیتالی چهار برابری است که به شما امکان می‌دهد فریم تصویر را به‌دلخواه تغییر دهید. فناوری RightLight 2 لاجیتک در این وب‌کم حضور دارد که با همکاری لنز پردقت محصول، باعث خلق ویدئوهایی واضح حتی در محیط‌های کم‌نور می‌شود.

وب‌کم C930e مجوز اختصاصی برای نرم‌افزارهای سازمانی متنوع دارد. حتی در زمانی‌که پهنای باند اینترنت شما محدود باشد، وب‌کم لاجیتک وعده‌ی ارائه‌ی کیفیت مناسب را می‌دهد. این وب‌کم به‌طور ویژه برای Skype for Business بهینه‌سازی شده و از فناوری‌های مختلفی برای بهبود کیفیت تصویر استفاده می‌کند. ابعاد وب‌کم Logitech C930e برابربا ۲۹ در ۹۴ در ۲۴ میلی‌متر است و این محصول از فناوری فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند.

 

 

Logitech StreamCam

وب کم لاجیتک Logitech StreamCam از نمای جلو

(در بازار ایران موجود نیست)

بهترین وب کم برای استریم محتوا

اگر به استریم بازی‌های ویدئویی علاقه‌مند هستید، بهترین وب‌کمی که می‌توانید پیدا کنید لاجیتک استریم‌کم است. استریم‌کم کیفیت تصویر بسیار خوبی دارد، از دو میکروفون جلویی بهره می‌گیرد و به‌راحتی می‌توان آن را روی سطح‌ها و محصولات مختلف قرار داد. وب‌کم لاجیتک استریم‌کم که از درگاه USB-C استفاده می‌کند طراحی ظاهری بسیار جالبی دارد و در پنل جلویی آن از پوشش پارچه استفاده شده است.

لاجیتک اعلام می‌کند که این وب‌کم با سیستم‌های عامل ویندوز و مک سازگاری دارد. هنگامی که از نرم‌افزار لاجیتک کپچر (Logitech Capture) استفاده کنید، توانایی‌های وب‌کم استریم‌کم افزایش پیدا می‌کند. از بین قابلیت‌های اضافی که به‌لطف نرم‌افزار کپچر به استریم‌کم اضافه می‌شوند می‌توانیم به اکسپوژر خودکار و گرفتن لرزش ویدئوها اشاره کنیم. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های لاجیتک استریم‌کم این است که وب‌کم موردبحث ویدئوهای 1080p را با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه ضبط می‌کند. بدین ترتیب ویدئوها نه‌تنها وضوح مناسبی دارند بلکه بسیار روان هستند.

وب‌کم لاجیتک مجهز به سیستم تشخیص چهره با اتکا بر فناوری هوش مصنوعی است که باعث می‌شود بتواند صرف‌نظر از محیطی که در آن حضور دارید، فوکوس و اکسپوژر دقیق ارائه دهد. سیستم اکسپوژر خودکار در وب‌کم موردبحث لاجیتک به‌شکلی ویژه بهبود پیدا کرده است تا شما در انواع شرایط نوری، خوب به‌نظر برسید.

به‌سادگی می‌توانید اسمارت‌کم را از محفظه‌اش خارج کنید و آن را ۹۰ درجه بچرخانید تا به‌سرعت وارد حالت پرتره شود. در این حالت می‌توانید ویدئوهای فول HD را با نسبت ۹:۱۶ ضبط کنید. این نوع ویدئوها مخصوص استوری اینستاگرام و فیسبوک هستند. می‌توانید وب‌کم اسمارت‌کم را روی مانیتور یا سه‌پایه‌ی ویژه قرار دهید. سیستم لرزش‌گیر تصویر داخلی باعث می‌شود لرزش ویدئوها به‌شکلی محسوس کاهش پیدا کند. اسمارت‌کم دارای ابعاد ۶۶ در ۵۸ در ۴۸ میلی‌متر است و وزنش به ۱۵۰ گرم می‌رسد. در این وب‌کم از یک نشانگر سفیدرنگ LED نیز استفاده شده است.


Logitech Brio 4K Pro Webcam

وب کم لاجیتک Logitech Brio 4K Pro Webcam از نمای جلو

حدودا ۱۱ میلیون تومان

بهترین وب کم 4K

بریو تنها وب‌کم حاضر در این فهرست است که توانایی ضبط ویدئوی 4K را دارد، اما قیمتش بسیار بالا است. لاجیتک بریو درکنار فیلم‌برداری با وضوح بالا، از استاندارد HDR و قابلیت Windows Hello برای احراز هویت کاربر در ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کند. لاجیتک، بریو را «پیشرفته‌ترین وب‌کم دنیا ازلحاظ تکنولوژیکی» خطاب می‌کند که می‌تواند ویدئوها را در سطح حرفه‌ای برای اهداف مختلف نظیر کنفرانس ویدئویی، استریم و... ضبط کند.

لاجیتک می‌گوید بریو مجهز به مجموعه‌ای از قابلیت‌ها است که امکان تولید ویدئوهای چشم‌نواز را در تمامی محیط‌ها برای آن فراهم می‌کند. وب‌کم 4K لاجیتک افزون‌بر این‌ها بزرگ‌نمایی پنج برابری دیجیتالی ارائه می‌دهد، نرخ فریم بالایی دارد، در محیط‌های کم‌نور عملکردی بسیار عالی از خود برجای می‌گذارد و از فناوری RightLight 3 استفاده می‌کند.

براساس اعلام رسمی لاجیتک، وب‌کم بریو می‌تواند ویدئوهای 4K Ultra HD را با نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه و ویدئوهای 1080p را با نرخ ۳۰ یا ۶۰ فریم‌برثانیه ضبط کند. بزرگ‌نمایی پنج برابری به شما امکان می‌دهد به‌سادگی فریم تصویر را تنظیم کنید. در بریو از حسگرهای نوری و مادون قرمز استفاده شده است تا محصول موربحث بتواند به‌سادگی و در زمانی سریع، فرایند تشخیص چهره را برای قابلیت ویندوز هلو انجام دهد. ابعاد لاجیتک بریو معادل ۲۷ در ۱۰۲ در ۲۷ میلی‌متر و وزن آن ۶۳ گرم است. این وب‌کم زاویه‌ی دید ۹۰ درجه‌ای ارائه می‌دهد. 

برچسب‌ها : بهترین وب‌کم‌ها " "برای جلسات ویدئویی و استریم بازی
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.