هدفون‌‌های بلوتوثی، پرفروش‌ترین محصولات هوشمند پس از گوشی‌ها!

هدفون‌‌های بلوتوثی، پرفروش‌ترین محصولات هوشمند پس از گوشی‌ها!
طبق گزارش جدید کانالیز، شرکتی که در زمینه تحلیل بازار جهانی فناوری فعالیت می‌کند، در طی چند سال آینده و در بین دستگاه‌های هوشمند، دستگاه‌های صوتی شخصی سریعترین رشد را در بازارهای جهانی تجربه خواهند کرد.

به گفته‌ی تحلیلگران، در سال 2019، 2.4 میلیارد دستگاه هوشمند به فروش رفته است و عرضه جهانی این محصولات در سال 2023 به حدود 3 میلیارد دستگاه خواهد رسید. نیمی از بازار این دستگاه‌ها (1.5 میلیارد واحد) را گوشی‌های هوشمند به خود اختصاص داده‌اند که رشد کم اما پایداری را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که طبق پیش‌بینی و تحلیل کانالیز، دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ‌ و تبلت کاهش رشد و عرضه را تجربه کرده‌اند.هدفون بلوتوثی دومین محصول هوشمند پرفروش بعد از گوشی‌های هوشمند

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده توسط این شرکت،‌ پس از گوشی‌های هوشمند دستگاه‌های صوتی شخصی مانند هدفون‌های بلوتوثی بزرگ‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات هوشمند جهان خواهند بود. این دسته از محصولات هوشمند شامل دستگاه‌هایی اعم از هدست‌های بی‌سیم واقعی (TWS) تا هدفون‌های بی‌سیم می‌باشد. پیش‎بینی‌ها حکایت از فروش 726 میلیون واحدی دستگاه‌های صوتی هوشمند در سال 2023 دارند که رقم بسیار بزرگی است.

کانالیز برآورد کرده که در کوتاه مدت، عرضه دستگاه‌های صوتی شخصی در سال 2020 به 490 میلیون واحد خواهد رسید. این رقم در صورت محقق شدن، رشد 32.1 درصدی نسبت به سال گذشته خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر نمودار زیر را مشاهده کنید (محور افقی نمایانگر نسبت رشد سالانه از 2019 به 2020 و محور عمودی توسعه بلندمدت از سال 2018 تا 2023 را نشان می‌دهد).هدفون بلوتوثی دومین محصول هوشمند پرفروش بعد از گوشی‌های هوشمند

دستگاه‌های صوتی بزرگ‌تری مانند بلندگوهای هوشمند دومین دسته پرفروش در بین دستگاه‌های هوشمند صوتی خواهند بود. طبق محاسبات کانالیز، با افزایش 21.7 درصدی عرضه، امسال تولیدکنندگان حدود 150 میلیون دستگاه بلندگوی هوشمند را به فروش خواهند رساند و بر این اساس تا سال 2023 محبوبیت بلندگوهای هوشمند تقریباً به اندازه دستبندهای هوشمند کنونی خواهد بود.

از اینها که بگذریم به نظر می‌رسد که شرکت اپل آیپاد بعدی خود را هم به زودی معرفی خواهد کرد. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تا پایان امسال درآمد حاصل از ایرپاد و ساعت اپل واچ از درآمد مک و آیپد پیشی می‌گیرد. با این حال، کانالیز این نکته را یادآور می‌شود که اپل باید دیگر تولیدکنندگانی که سعی دارند به اکوسیستم یکپارچه دستگاه‌های آن نفوذ کنند را کنار زده و تجربه‌ای بی‌نظیر را ارائه دهد.

برچسب‌ها : هدفون‌‌های بلوتوثی " " پرفروش‌ترین محصولات هوشمند
امتیاز شما :
0
سمیه تیغی

سمیه تیغی

ارسال نظر برای مقاله

نظر کاربران

متاسفانه تاکنون هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.