مجموع ۱۵ مورد.

دوربین

خرید دوربین عکاسی

برای ثبت لحظات از انواع دوربین عکاسی و فیلم‌برداری استفاده می‌شود. امروزه برندهای زیادی در سراسر دنیا ازجمله نیکون، کنون، سامسونگ و سونی انواع دوربین حرفه‌ای و مطابق با استاندارهای روز دنیا تولید می‌کنند. خرید دوربین عکاسی و فیلم برداری نیاز به‌ دقت فراوان دارد و بهتر است براساس نیاز و بودجه آن را تهیه کرد. ثبت تصاویر معمولاً به دو صورت آنالوگ و دیجیتال است، در دوربین‌های آنالوگ تصاویر بر روی نگاتیو ثبت می‌شوند و پس از عکاسی امکان دیدن عکس این دوربین وجود ندارد. در دوربین‌های دیجیتال عکس در کارت حافظه دیجیتال ثبت می‌شود و پس از عکاسی و فیلم برداری بدون نیاز به چاپ می‌توان عکس را دید و حتی آن را منتقل کرد. امروزه استفاده از دوربین‌های دیجیتال بسیار رایج است و به کمک آن فیلم‌ها و عکس‌های زیادی گرفته می‌شود. دوربین‌های دیجیتال دارای یک لنز یا عدسی هستند که در برخی از مدل‌ها می‌توان آن‌ها را تعویض و از لنز دیگری استفاده کرد. لنز که معمولاً ساختمان استوانه‌ای شکلی دارد از چندین عدسی تشکیل شده است و نور را عبور می‌دهد. ساختمان لنز بر کیفیت عکس بسیار تأثیرگذار می‌گذارد. عکاسان حرفه‌ای معمولاً چند نوع لنز دارند که در شرایط مختلف آن‌ها را تعویض می‌کنند. لنز واید، لنز نرمال، لنز تله و لنز زوم از انواع لنز‌ها هستند که کاربری‌های متفاوتی دارند و بهتر است پیش از خرید دوربین حتماً به نوع لنز آن دقت کنید.  
علاوه بر دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ چندین دوربین دیگر در طی سال‌های اخیر تولید شده است که در میان علاقه‌مندان به تجهیزات دیجیتال و الکترونیک بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. دوربین‌های ورزشی گوپرو باقابلیت فیلم برداری در آب و امکان اتصال بر روی کلاه و دوچرخه در میان اهالی ورزش، ماجراجویی و سفر بسیار معروف هستند. دوربین عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم نیز از دیگر انواع دوربین پرطرفدار است. این دوربین‌ها کوچک هستند و قابلیت حمل برای کودکان را نیز دارند. این دوربین‌ها فاقد قابلیت فیلمبرداری هستند و مهم‌ترین ویژگی آن‌ها امکان چاپ سریع عکس است.  

انواع دوربین عکاسی در چند دسته اصلی طبقه‌بندی می‌شوند:

  1. دوربین  DSLR 

  2. دوربین بدون آینه

  3. دوربین کامپکت

  4. دوربین قطع متوسط

  5. دوربین فوری

  6. دوربین تکنیکی

از این میان دوربین‌های بدون آینه و DSLR برای استفاده‌های آماتور و حرفه‌ای عکاسی استفاده می‌شوند. دوربین‌های عکاسی کامپکت بیشتر برای استفاده‌های خانگی و عادی طراحی شده‌اند و قابلیت‌های آن‌ها نیز در همین راستا می‌باشد. از دوربین‌های عکاسی مدیوم‌فرمت و تکنیکی نیز در موارد خاص و محدود عکاسی حرفه‌ای استفاده می‌شود.
دوربین های DSLR حرفه‌ ای سایز بزرگ،‌ دوربین های کامپکت و زوم خوش‌ قیمت و .... تنوع زیاد دنیای دوربین های دیجیتال و امکانات آن‌ها را نشان می‌دهد. 

بهترین برندهای دوربین دیجیتال در بازار کدام‌اند؟
کانن، نیکون، سونی، پاناسونیک، فوجی فیلم بزرگ‌ترین سازندگان دوربین در دنیا محسوب می‌شوند که به تولید دوربین های حرفه‌ای و نیمه‌ حرفه‌‌ای، کامپکت، بدون آینه یا میرور لس مشغول هستند.
تنظیمات کلیدی دوربین عکاسی
اگر در عکاسی دیجیتال یک تازه‌کار محسوب می‌شوید، سه عامل مهم باید مورد توجه شما باشد. این سه فاکتور ISO، دیافراگم و سرعت شاتر است. این سه مورد به‌طور هماهنگ با هم کار می‌کنند و با تنظیم و دستکاری صحیح هر سه‌ی آن‌ها به‌صورت همزمان و حساب شده، می‌توانید بدون اینکه به بقیه قسمت‌های دوربین دست بزنید، تصاویری خارق‌العاده تهیه کنید. این سه فاکتور به مثلث نوردهی شناخته می‌شوند، چرا که میزان نور را در اکسپوژر دوربین قرار می‌دهند و حساسیت دوربین آن نور و مدت زمان قرار گرفتن در اکسپوژر توسط همین سه عامل کنترل خواهد شد.

برای خرید قسطی دوربین عکاسی میتوانید از فروشگاه اقساطی 10کالا اقدام کنید.

ارتباط با کارشناسان 10 کالا

سبد خرید شما

مشاهده صورت حساب
متن پیام خطا
متن پیام موفقیت